Športový kočík pre šesťmesačnú, rovný ľah - nie korýtko, na dedinu, les a poľné cesty

Zodpovedané
13. máj 2020

Ahoj,

Potrebovala by som poradiť. Máme kočík Easywalker Harvey2, úplne ho milujem a vo všetkom nám vyhovuje - až na to, že malá sa nám už nezmestí do vaničky a korýtkový športiak úplne odmieta. Kočík používame väčšinou na spanie vonku. Bývame na dedine, kde nie sú žiadne chodníky, máme nespevnené cesty a radi chodíme na prechádzky do lesa a na poľné cesty. Nevedela by si poradiť podobný úžasný športiak s rovným ľahom, asi už taký, čo by vydržal až do konca - aby sme nemuseli mať 3 kočíky?

Cena max. do 500e, preferujem penové alebo gumené kolieska a štvorkolesový, hlavne odpružený a pomerne ľahký. Vyhliadnutý sme mali Valco Snap Ultra Trend a Britax B-Motion 4... Už som pozerala asi všetky kočíky, ktoré existujú, ale neviem si vybrať.

Ahoj,

pre takú menšiu babuľku, jazdne príjemný no zároveň pohodlný, mi prvý prišiel na myseľ Nuna Tavo. Väčšie kolieska a veľmi príjemné jazdné vlastnosti pomôžu komfortu,a je fakt krásne polstrovaný.

Nuna Tavo

Britax B-Motion 4 - jedine Plus by som odporučila, nech vieš zdvihnúť nôžky - ale mi príde jazdne menej príjemný, aj keď kolesami je fajn na nerovnosti.

Britax B-Motion 4 Plus

Pravdu povediac by ale lepší bol trojkolesový B-Motion 3 Plus.

Britax B-Motion 4 Plus

ALE - ešte omnoho lepší, komfortnejší, super aj na terén, čo spomínaš, by bol buď menší Baby Jogger City Mini GT2, alebo väčší Baby Jogger City Elite. To sú kočíky, čo kvalitou, priestorom aj komfortom vydržia aj na terén, ktorý spomínaš.
Ja osobne by som vyberala BJ, ale viem, že nie každý je fanúšikom trojkoliek (ale naozaj silno ich, najmä na poľné cesty a pod. odporúčam. Je to 1000 a 1 - takže potom, ak komfort, by som sa zamerala na tú Nunu.

Baby Jogger City Mini GT2

Baby Jogger City Elite

A just by som vzala neotočný, keďže dobrý otočný už máte - ten odporúčam ešte pár mesiacov nechať. Je naozaj možné, že to je len obdobie a okolo 8-10-12 mesiacov bude malej v takom kočíku veľmi dobre. Do zásoby, na cestovanie a aj na neskôr potom budete mať neotočný športiačik.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli