Športový kočík pre staršie dieťa (20m), a k nemu vložka/vhodnosť aj pre novorodenca

Zodpovedané
14. aug 2020

Dobry den,

som nerozhodna ohladne kupy kocika. Momentalne mam 16-mesacnu dcerku, a za 4 mesiace k nej pribudne babatko. To planujem hlavne nosit, ale pripadne niekedy aj odviest, cize prosim poradit aj nejaku vlozku alebo ako sa to vola, v ktorej by mohlo byt v sportovom kociku aj v zime. Chcem teda kocik najma pre starsiu dcerku, nieco lahke, skladne, idealne do obidvoch smerov, ale na tom netrvam. Cena tiez by bola fajn co najnizsia, ale pripadne som ochotna kupit z bazara.

Dakujem za rady 🙂

Ahoj,

veľmi nepíšeš terén, tak predpokladám, že na tom až tak nezáleží. Čo sa toho športového kočíka týka, ak nemá byť nejaký drahší, len málo splní aj dostatočnú ložnú plochu (pre skoro dvojročné dieťatko, čo bude ďalej rásť) - preto z tých dostupnejších by som vzala asi najmä niečo ako Joie Versatrax. Má z otočných kočíkov dlhšiu plochu, klasické polohovanie (nie korýtko) a ložnou plochou vhodnou aj pre staršie dieťatko. K tomu mať vymedzovaciu vložku a si vybavená.

Joie Versatrax

Iný nápad na nekorýtkový kočík by bol napr. Mamas&Papas Armadillo Flip XT. Kuk asi bazár.

Mamas&Papas Armadillo Flip XT

Príp. možno Joolz Hub je taký newborn-friendly, ale zároveň ok aj pre staršiu kočík.

Joolz Hub+

Okrem toho poradím bazárové korýtka - niečo ako Baby Jogger City Premier by bolo asi ideálne najmä z pohľadu extra priestranného sedadla, ktoré je veľmi vhodné aj pre malé dieťatko, ak pridáš vložku s klinom, napr. alebo Babystyle Egg.

Baby Jogger City Premier

Iné korýtka na zváženie by boli Quinny Zapp Flex (Plus), Mamas&Papas Sola City z bazáriku, X-Lander X-Cite.

Quinny Zapp Flex Plus

Mamas&Papas Sola City

X-Lander X-Cite

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli