Športový kočík pre väčšie 11-mesačné bábätko - čo vydrží až do konca, ale musí byť otočný

Zodpovedané
23. nov 2020

Ahoj,

prosim o pomoc pri vybere sportoveho kocika pre vacsie 11-mesacne babatko. Zatial sa rozhodujem medzi Britax Smile III a Cybex Talos S Lux, no neviem sa rozhodnut. Zaujimal by ma tvoj nazor a mozno vyhody/nevyhody modelu. Je pre mna dolezite, aby bolo sedenie dostatocne siroke a dlhe aj pre vacsie babatko, kedze by som ho chcela pouzivat uz cele kocikove obdobie. Zaroven je podmienka, aby bol otocny aj v protismere jazdy (aj ked viem, ze kociky len v smere jazdy su vacsie). Pripadne ak mas typ na iny kocik, bude zanho rada.

Dakujem za radu.

Ahoj,

Britax Smile III a Cybex Talos S mne osobne funkčne prídu veľmi podobné. Väčšie, nie najľahšie ani najskladnejšie, kolesá aj na nerovnosti. Ale aj negatíva majú podobné - nie sú najodpruženejšie, plasty trošku počuť. Sedák, hlavne opierka nôh, by bolo fajn, keby aj väčšia bola. Nie sú to vôbec zlé voľby, len mám pocit že pár maličkostí by na nich mohlo byť ešte vychytanejších. Keby si mám vyberať, asi vezmem Smile 3, pretože je to drahší, trošku kvalitatívne lepší model. Ale je pravda, že Talos má zasa neskutočnú striešku a je to novinka, takže je dosť príťažlivý tiež. Ale príde mi, že Smile to asi z dlhodobého hľadiska skôr vyhrá.

Britax Smile III

Cybex Talos S 2in1

Ja osobne by som silno odporučila buď korýtkový Baby Jogger City Premier - to by bola moja prvá voľba.

Baby Jogger City Premier

Alebo nekorýtkový Emmaljunga NXT60 F.

Emmaljunga NXT60 Flat

Prípadne Mamas&Papas Armadillo Flip XT.

Mamas&Papas Armadillo Flip XT

To sú 3 kočíky dostupné aj ako čisto športové, ktoré majú naozaj dlhú ložnú plochu sedadla. Prídu mi ako ešte vhodnejšie najmä z priestorového hľadiska. Ak teda chceš, aby ti otočný kočík vydržal čo najdlhšie. Vtedy to bude najmú o ložnej ploche, presnejšie o chrbtovej opierke - a samozrejme aj kvalite materiálov.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli