Športový kočík - priestranný, na dedinu. P&M, Cybex, Zopa, Valco, Oyster Zero..?

Zodpovedané
14. apr 2020

Ahoj Eli🙂

Máme 6mes. bábo a obzeráme sa po športovom kočíku. Športovú časť máme z 2kombi, ale moc nadšení nie sme (príde mi robustná, neforemná aj veľká pre malú - neviem, či treba dokúpiť nejakú vložku alebo čo 🤔). No ale mám nejaké vybraté - a potrebovala by som v tom poradiť. Používať by sme ho chceli možno tak od 8-10 mes (podľa situácie, aká bude s koronou aj či sa uzmierime s našou časťou - máme Bexu Ideal 😁) - a určite čo najdlhšie, takže kľudne aj do 2,5r., teda mal by byť dostatočne priestranný.

Mal by zvládať terén - bývame na dedine, veľa kočíkujeme na záhrade, ale chceme chodiť veľa aj po výletoch, prechádzky na lesných cestičkách a pod. Určite nech nie je cítiť každý kamienok, konárik a pod. Kolesá preferujem skôr gélové, nafukovacie mi prídu nepraktické kvôli možnému defektu. Určite chcem polohovateľnú rúčku/rukoväť aj polohovanie nôh a celkovo mať možnosť polohovať kočiar až do ľahu. Bolo by fajn, keby ho bolo možné aplikovať v oboch smeroch, ale nie je to podmienka. A veľký kôš by tiež potešil 🙂 Skvelá by bola aj dostatočne veľká strieška (proti vetru a slnku) - napr. Bexa Ideál ju má úplne úžasnú, je super veľká, ale keď sa to zloží /zroluje je to hrozne neforemné a nevyzerá to dobre, takže neviem či je to z hľadiska praktickosti dobrá vec. A hlavne nech má kočiar normálnu výšku, tie moderné mini kočíky čo vyzerajú ako pre bábiky sa mi vôbec nepáčia, a rovnako ani malinké kolieska.

A konečne sa k tomu dostávam - páči sa mi Petit&Mars Street, Cybex Balios S a Priam 3, Zopa Move (ten mi však príde nízky), Valco Baby Snap 4 a vcelku aj Babystyle Oyster Zero. Spĺňa niektorý z nich moje nároky? Oplatí sa niektorý z nich kúpiť aj z druhej ruky, alebo je lepšie kúpiť ho nový?

Ďakujem ti za odpoveď aj čas 🙂

Ahoj,

z takýchto skôr lacnejších športiakov by som skôr preferovala nový. A ak bazárový, tak ja osobne by som jednoznačne skôr stavila na kvalitu typu Baby Jogger City Versa GT alebo z neotočných Baby Jogger City Mini GT. To sú jednoznačne kočíky, čo sa ti oplatia.

Baby Jogger City Versa GT

Z tých tvojich - ak chceš aj priestor, aj aby nebolo cítiť každý kamienok, realisticky mi z nich vychádza len Petite&Mars Street a aj to len s nafukovacími Air kolesami. Viem, nechcela si ich, ale bude to rozdiel oproti tým tvrdým penovým.

Petite&Mars Street

Navrhnem potom ešte Gesslein S4, Joie Mytrax či TFK Dot 2.

Gesslein S4 Air+

Joie Mytrax

TFK Dot 2

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli