Športový kočík s vysokou nosnosťou, do 10 kg váhy, ideálne otočný a nie s maličkými kolesami. Valco Snap Ultra?

Zodpovedané
9. sep 2020

Dobry den,

potrebovala by som poradit. Mali sme perfektny sportovy kocik znacky Moweo Curro Lux4. Otocnost, predlzena XXL strecha, uzasna jazdnost v terene, aaaaale vyssia vaha cez 13 kg a tym padom aj horsia skladnost. Rovnako tak, ze bol iba do 15kg. Syn sa stale vozil v protismere. Odkedy sam chodi az tak nekocikujene, ale ked sa ide na vylet, kocik chyba. Poradte mi kocik, kde nosnost bude viac ako 20 kg, vaha kocika do 10kg, ak by bol otocny fajn, ak nie, tak snad to syn prezije. Co sa tyka terenu, no do lesa nechodime, ale zasa nech to neni mestsky kocar s malickymi kolesami. Celkom sa mi pozdava Valco Ultra, ale necham si poradit.

Ahoj,

ak vyžaduješ vyššiu nosnosť, ja osobne poradím absolútne neriešiť kočíky otočné. Aj keď udávajú nosnosť vyššiu, sú užšie, a celkovo menej priestranné ako kočíky neotočný.
A napr. do takého Valco Snap Ultra neexistuje, že by si pohodlne vozila 20 kg dieťatko, proste sa tam v pohodlí nezmestí. Tú maximálnu nosnosť, keďže je v poslednom čase trend sa na to sústrediť, by som ja až tak neriešila - kočíky, najmä tie lepšie, by mali udržať aj viac, pokiaľ sa do nich teda dieťatko zmestí; ale radšej sledovala priestor pre dieťa, kvalitu a funkcie/jazdné vlastnosti kočíka. Čo sa Valco týka, aj ten je podľa mňa práve z tých dosť mestských, keďže kolesá sú penové, vpredu menšie a kočík nie je vôbec odpružený.

Valco Baby Snap Ultra Tailormade

Nosný, dobre ovládateľné a ultra priestranný + nosný (skoro do 30 kg) by bol pomerne drahší a kvalitný praktický trojkolesový Baby Jogger City Mini GT2.

Baby Jogger City Mini GT2

Relatívne dobre a aj keď viac mestsky je na tom aj dostupnejší ABC Design Okini.

ABC Design Okini

Z ozaj menších a ľahších odporučím Cybex Eezy S+2. To je zasa voľba čo možno najkompaktnejšia, ale pritom jazdne aj pre dieťatko fajn. Posledné modely už výrobca udáva do 22 kg.

Cybex Eezy S+²

A ja ešte silno odporučím taký pevnejší, aj keď možno špecifickejší model - TFK Dot 2, alebo potom Gesslein S4.

TFK Dot 2

Gesslein S4 Air+

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli