Športový kočík vhodný pre veľké 10 mes. bábo s pohodlným, kolmejším sedením - aký vybrať?

Zodpovedané
9. okt 2020

Ahoj Eli.

Obraciam sa na teba ešte raz s prosbou o pomoc pri výbere kočíka pre syna a pozmeňujem niektoré parametre. Zháňam športový kočík a v tak obrovskom výbere, ktorý sa ponúka sa neviem zorientovať. Prosím mohla by si mi poradiť?

Dôležité je, že synček má síce len 10 mesiacov, ale jedná sa o vzrastom veľké bábo, už teraz má cca 12 kg a 86 cm, čiže hľadáme kočík pre malého velikána 🙂 Ideálny by bol taký, ktorý by nám vydržal až do konca kočíkovacieho obdobia.

Hlavné parametre:
Pre veľké bábo - nosnosť min 22 kg a priestranný
Pohodlné sedenie (úplny sed)
Ostatné:
Ak sa dá, aj polohovateľná rukoväť
Ak sa dá, aj odpružený
Ideálne nie poľský
Ak sa dá, aj otočný
Ak sa dá, aj úplny ľah

Rozmýšľala som o Baby Jogger City Elite, Britax Go Big, Joie Versatrax a Mytrax, ale ani o jednom nie som presvedčená, aký je tvoj názor? Ďakujem za radu 🙂

Barbora

Ahoj,

Baby Jogger City Elite, prípadne Baby Jogger City Mini GT2 mi vďaka ich priestrannosti, nosnosti a ovládateľnosti prídu ako naozaj najoptimálnejšia voľba.

Baby Jogger City Elite

Baby Jogger City Mini GT2

Najmä ak je tvoj synček veľký, neotočný model je podľa mňa absolútne ‘must’, a po otočnom, alebo s nižšou až priemernou chrbtovou opierkou (ako spomenuté Joie športiačiky) by som ja neuvažovala.

Bude to prinášať strašne moc kompromisov. Najväčším z nich bude menej priestoru, najmä teda užšie sedadlo.

Britax Go Big je v mnohých veciach, najmä jazdne, super. Ale ako otočný, pomerne robustný model a s trochu šikmejším sedením myslím, že pre tvoje konkrétne potreby nebude ideálnym. S neotočným jediným vydržíte až do konca kočíkovania - teda s vhodným modelom.

Britax Go Big

Otočné modely s dlhou opierkou by zahŕňali asi najmä niečo ako Emmaljunga NXT60 F alebo Mamas&Papas Armadillo XT. Tu bude kompromisom okrem ceny aj užší sedák, mestskejšia jazda v prípade M&P.

Emmaljunga NXT60 Flat

Mamas&Papas Armadillo Flip XT

Kompromisy budú. Kolmejšie sedenie by zasa znamenalo skôr kočík korýtkový, teda napr. Baby Jogger City Premier.

Baby Jogger City Premier

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli