Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Spratný kočík do auta (Hyundai i20) namiesto kombinovaného Camarello Sevilla (pre dvojmesačné)

Zodpovedané
8. okt 2019

Ahoj,

mam 2mesacne babatko, kupili sme kocik Camarelo Sevilla (kocik je fakt dost velky). Mam auto Hyundai i20 co ma velmi maly kufor 🙄. Konstrukcia sa do kufra zmestí nadoraz, ked dame jedno koleso dolu - ale vanicka absolutne (nosime ju na prednom sedadle). Dokonca sa do kufra nezmesti konstrukcia spolu so sportovou castou...

Uvazujem nad kupou noveho kocika, ale neviem, ci mam este riesit aj vanicku, alebo rovno iba sportovy kocik. Vedela by si mi poradit kocik, ktory bude skladnejsi, a teda aj cenovo do 500€?

Ahoj!

Camarelo Sevilla je, žiaľ, do auta s malým kufrom úplne nevhodná voľba. Je to kočí veľký, ťažký, a mohutný aj po zložení. S tým už veľa nenarobíte, preto uvažovanie nad iným kočíkom je jednoznačne správny smer.

Ak by si riešila aj vaničku, čo pri dvojmesačnom mimi je celkom vhodné, Touragoo Ramble by možno mohla byť budgetová (lacnejšia) voľba. Sedenie športovej časti potom bude korýtkové - nie je to negartívne, ale radšej na to upozorním. 2kombin sa dá zohnať už pod 200 eur (https://www.brendon.sk/touragoo-ramble-4-black-...).

Ďalšou z možností na začiatok by bol aj nejaký kočík typu 2v1 - v zmysle, so sedadlovou časťou prerobuteĺnou na vaničku. Z kvalitnejších napríklad taký ľahunký Maclaren Daytripper, ale mimo neho aj napríklad Kinderkraft Juli by z tých lacnejších vyhovel. Keď tak kočík po roku a pol-dvoch vymeníš potom za ľahký neotočný športiak či golfky.

Na a tretia možnosť, ak iba športiak… pre dvojmesačné si treba dať riadnejšie záležať, aby to bol potom športiak extra pohodlný. Otočnosť tu bude, myslím si, podmienkou, preto odporučím kočíky ako
Cybex Balios S, Zopa Move, Moon ReSea Sport, alebo potom možno Valco Snap Ultra Trend (aktuálne aj s vaničkou do 500 eur https://www.aladdin.sk/kociky-s-otocnym-sedenim...).


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.