Spratný kombinovaný kočík do malého kufra pre decembrovčiatko?

Zodpovedané
13. júl 2019

Dobrý deň.

Som prvorodička a zacala som pozerať kočíky. Priznávam sa - je to pre mňa španielska dedina 🙉

Bábätko čakáme v decembri a pozeráme po vhodnej trojkombinácii. Možno aj z druhej ruky. Len sme obmedzení tým, že máme malé auto (Seat Ibiza trojdverový) - a preto naša dilema. Aká vanička s konštrukciou by sa nám zmestila do kufra v prípade cestovania, s tým, aby bola vanička dostatočne priestranná pre bábätko, fusak, príp. deku, keďže budeme mat zimné dieťa?

Veľmi by mi pomohlo, keby ste nám poradilo po akých značkách sa obzerať 😊
Veľmi pekne ďakujem 😘

Ahoj,

v prvom rade by som začala vaničkou. Ja by som sa, na tvojom mieste, práve netrápila veľkosťou vaničky - bábo bude v zime práve úplne malinké, takže sa aj s fusakom či dekou zmestí fakt do každej. Skôr by to bol problém s jesenným bábo, resp. narodeným v lete, ktoré by chcelo ešte zimu prečkať vo vaničke, ale u teba ani priemerná vanička nebude absolútne problém. Zameraj sa radšej na ostatné vlastnosti kočíka, lebo vanička je tu práve tá najmenej podstatná vec.

Možno by bola zaujímavá možnosť skladacej (aj napoly) vaničky Scout u značky Concord - čo by znamenalo kočík buď Camino, alebo Concord Neo.

Concord Camino

Concord Neo

Ak nepotrebuješ terénne vlastnosti, ale tvoje prechádzky budú zväčša nenáročné, pozri aj na sety kočíkov značky Peg-Pérego s ľahko skladnou vaničkou Pop Up.

Ďalšou zaujímavou možnosťou by mohol byť Cybex Balios S či Balios M, kde vaničku môžeš zložiť aspoň na plocho. Jané Kendo s vaničkou Micro by bola tiež kompaktná, príjemná možnosť.

Cybex Balios S

Cybex Balios M

Jané Kendo

Z drahších terénnejších kočíkov odporučím Emmaljunga NXT60 či Emmaljunga NXT60 F.

Emmaljunga NXT60 Ergo

Emmaljunga NXT60 Flat

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli