Súrodenecký kočík - mono aj duo, rozdiel jeden a pol roka. Existuje nejaký pre mňa?

Zodpovedané
9. apr 2020

Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť súrodenecký kočík, respektíve mono kočík na denno-denné používanie s občasnom možnosťou urobiť z neho duo kočík. Rozdiel medzi detičkami bude 1,5 roka. Vôbec sa do takýchto kocikov nevyznám, neviem či taká možnosť vôbec existuje, len by som chcela mať v prípade potreby viac možnosti. Počítam so šatkou, nosičom, s prídavným stupienkom, ale predsa - keby sa staršia rozhodla, že tiež ešte chce byť v kočíku, aby som bola pripravená aj na túto možnosť.

Ďakujem 😊

Ahoj,

neudávaš rozpočet, čo je škoda. Bez rozpočtu, a teda aj bez nejakých nárokov na skladnosť do auta (celkovo pri tomto single-to-double type budeš musieť rátať s väčším zabratým miestom po zložení) by som jednoznačne odporučila Bugaboo Donkey (nový či bazárový). To je jeden priekopník v tomto type a jazdne i funkčne naozaj skvelý. Viem, drahý kočík, ale neskôr dobre predáš a teda naozaj využiješ.

Bugaboo Donkey 2

Z ďalších to potom budú už len tandemy, čo sú užšie, ale teda dlhé/ťažšie so starším dieťaťom na manipuláciu, teda napríklad zdvíhanie na obrubník. Tam odporučím kuk na veci ako Baby Jogger City Select Lux, na ktorý môžeš namiesto sedáku dať aj jednoduchšie lavičkové sedenie, ktoré je omnoho praktickejšie so starším dieťatkom. Ďalej Quinny Hubb, Thule Sleek alebo Cybex Gazelle S.

Baby Jogger City Select Lux

Quinny Hubb Mono

Thule Sleek

Cybex Gazelle S 2020

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli