Súrodenecký kočík pre dcérky s dvojročným rozdielom. Oplatí sa kúpiť/a aký?

Zodpovedané
29. jún 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať na súrodenecky kočík - aký vybrať a či vôbec. Pretože mám dcéru - tá bude mať v novembri 2 roky, a v októbri pribudne sestrička. Teraz sa (zatiaľ) malá rada vozí v kočíku a v poslednej dobe sa tam pýta aj spať - tak či kúpiť súrodenecky kočík, aby sa aj ona mohla voziť keď pôjdeme von... lebo neviem, či mi vydrží chodiť, a stupienok ku kočíku sme zatiaľ neskúšali.

Ďakujem za radu

Ahoj,

ak ste bez kočíka - len chodiť - zatiaľ ani neskúšali, ťažko ti budem radiť, že by to teoreticky šlo aj bez neho. Netuším, naj je ísť na viac prechádzok a sama uvidíš, či a ako dcérka zvláda. S veľkou pravdepodobnosťou ale zvládať, minimálne prvé mesiace “tréningu” a trpezlivosti, nebude. Takže treba začať buď teraz (v tomto veku, ak nie je vyslovene aktívna. To bude náročné, alebo sa zmieriť kočíkom súrodeneckým, lebo akurát hnev a nevládanie spolu s mini bábätkom v novembri zažívať asi nebudeš chcieť.

Ideálnou možnosťou by bolo niečo použiteľné v jedno i dvojmiestnej konfigurácii, keby potom časom dcérka kočíkovanie už odmietala, alebo aspoň nepotrebovala. Problémom takýchto kočíkov je, že sú za
a) veľké, robustné - veď musia uviesť dve otočné sedadlá a dve deti,
b) drahé, nie je ich tak veľa a musia byť dobre spracované,
c) ak ich nevyužiješ naplno, tak za tú námahu ako pri nakladaní, tak pri vození, a aj za tú vysokú cenu, proste nestoja.

Rozpočet neuvádzaš, ale keby náhodou nebol úplne minimálny, odporučím asi pozrieť aspoň bazárový Bugaboo Donkey, ktorý takúto schopnosť má. A k tomu ho aj po dopoužívaní dobre predáš. Je to kvalitný a žiadaný kočík. Ale určite nie je malý po zložení.

Bugaboo Donkey 2

Z iného súdka odporučím buď drahší, ale jazdne aj priestorom skvelý Baby Jogger City Mini GT2 Double.

Baby Jogger City Mini2 Double

Potom máš na výber lacnejší + otočný Valco Baby Snap Ultra Duo (ak vyžaduješ otočnosť). Nezabudni, že otočné sedadlo sa bude rovnať menej priestoru pre staršiu, ale zasa možnosť vidieť bábätko okolo toho pol roka, keď už bude preč z vaničky.

Valco Baby Snap Ultra Duo

Čo sa stupienku týka, je to plus aj veľké mínus. Plus v tom, že nekupuješ celý kočík, ale iba doplnok. Dieťatko, čo vydrží aspoň stáť, sa odvezie bez bolesti nôh.

Nevýhod je viacero - okrem zaťaženia konštrukcie, ktorú taký stupienok oslabuje, rozhegáva a napomáha jej celkovému opotrebovaniu, tak skejtík ti berie miesto pre nohy. Takže tlačenie kočíka so skate-om nebude pre rodiča pohodlné. Vyliezanie na obrubník tiež nebude med lízať, takže ak ich je v okolí veľa. No nič moc. Podobnou možnosťou je aj prídavné sedátko Buggypod, ktoré ale z hľadiska konštrukčného tiež kočíku neprospieva a na obrubníky tiež nebude easy vyliezať. Ale mimo toho, aspoň budeš mať miesto pre nohy a pri nepoužívaní Buggypod môžeš zložiť.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli