Súrodenecký kočík (ročná slečna a novorodenec): Joolz Geo 2, BJ City Select Lux, Easywalker Harvey2?

Zodpovedané
11. nov 2019

Ahoj Eli,

čakáme bábo v termíne február/marec 2020 a zároveň máme doma ročnú slečnu. Riešim dilemu, čo s kočíkom... Dcérka ešte nechodí, možno najbližšie týždne sa rozchodí, ktovie... takže predpokladám, že sa budúci rok ešte bude chcieť voziť. Kočíky už nejakú dobu pozerám, len stále neviem či mať deti vedľa seba, či bude stačiť pod/za sebou...

V užšom výbere mám zatiaľ Joolz Geo 2, Baby Jogger City Select Lux a Easywalker Harvey 2 - čo myslíš? Dosť cestujeme autom, kufor nie je problém - a zároveň nechcem, aby to bol najdrahší kočík na trhu 🙂

Ďakujem za radu 🙂

Ahoj,

Easywalker Harvey2 a Joolz Geo2 sú z pohľadu konfigurovateľnosť veľmi podobné. Ja osobne by som do Gea nešla - v mono i duo verzii je ťažký ako fras 😀
Ovládateľnosť je dobrá, len ak ho plánuješ aj nakladať a tak podobne, za mňa je to moc. Preto, ak si ok s vaničkou dole na konštrukcii, Harvey je z môjho pohľadu lepšou voľbou. Rátaj však že ti tam bude trochu zavadzať (prispôsobíš krok), ale to je daň za to (ak to potrebuješ), že budeš mať jeden z najľahších tandemov na trhu. Váha a dobrá ovládateľnosť, čo tu teda obe sú ozaj super, ti bude veľkou pomocou, naopak dieťatko dole môže pre niekoho byť dôvodom, prečo nie. Je to dobré riešenie pre mestské mamičky s obmedzeným priestorom a tiež malými výťahmi, menšími kuframi auta. Tam ozaj tento typ kočíka exceluje.

Easywalker Harvey2

Joolz Geo2

Baby Jogger City Select Lux je o trošku horšie ovládateľný. Nevýhodou je tiež to nízke umiestnenie vaničky - vpredu, takže na baby nie je dobre vidieť. Naopak ultimátnou výhodou je skladanie sedadiel plus možnosť prídavnej lavičky, ktoprú absolútne oceníš, keď staršia bude o čosi väčšia (okolo 1,5+, dvoch rokov). Práve pre ňu mi príde ako asi najlepšia voľba, aj keď je pravda, že ovládateľnosť a váha Harveyho mu riadne konkurujú.

Baby Jogger City Select Lux

A ešte spomeniem Bugaboo Donkey - áno, viem že nechceš najdrahší kočík, ale možnosť je tu aj bazárového. Je to naozaj vynikajúco ovládateľná možnosť, ktorá, ak kufor auta nie je problém, je ozaj asi nepredčená z pohľadu, čo dokáže.

Bugaboo Donkey 2

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli