Terénny športový kočík do terénu, priestrannejší ako Jané Crosswalk a v rámci možností skladný

Zodpovedané
22. aug 2019

Ahoj,

máme Jané Crosswalk a keď malá sedí, tak už má len cca 5cm nôžky od konca kočíka, a to má ešte len 9 mesiacov. Poraď nám niečo podobné do terénu (nespevnené cesty, veľa snehu), zároveň aj aspoň čo-to spratný do auta (máme síce kombi, ale vozíme v kufri aj psa).

Ahoj,

v prvom rade by som začala s tvojím Jané Crosswalk-om. Ak si spokojná s terénnymi schopnosťami a celkovou funkcionalitou kočíka a trápi ťa len to, že dieťatku budú pretŕčať nohy cez nožnú opierku, trošku by som ťa chcela ukľudniť. Detičkám okolo roka, roka a pol postupne cez opierku nôžky začínajú pretŕčať na väčšine otočných modeloch - je to normálne. Tá opierka je len na opieranie, nie na kompletné podkrytie dieťatka počas celého kočíkovania. Nič sa dcérke nestane (najmä ak sedí), ak jej nôžky budú aj trčať cez. Resp. to je normálny stav. A 5 cm pre nohy (čiže ešte o x viac v celkovej dĺžke) bude malá rásť ešte mesiace.

Jané Crosswalk

Aj my sedíme na stoličke s nohami spustenými, to podotýkam len tak na ilustráciu. A vo “veľkáčskom” neotočnom športiaku deťom zasa raz nôžky pretŕčajú - potom si ich, keď tak, oprú na tú úplne spodnú lištu. Takže ak jej náhodou hlava nepretŕča cez striešku (lebo to je to, čo by mňa osobne skôr trápilo), tak by som sa až tak neponáhľala s kúpou nového kočíka. Teda, ak nemáš s kočíkom aj nejaký iný problém, ale jednoducho nechceš zmenu ty sama 😉

Ak predsa len budeš chcieť meniť, ja osobne by som odporučila taký Concord Wanderer či Concord Camino, kde je opierka trochu inak spravená a ešte vám nejakú dobu vydrží.

Concord Wanderer

Concord Camino

Potom by som sa zamerala aj na značku Emmaljunga - konkrétnejšie asi najmä NXT60 F (prípadne NXT60 bez F-ka ak by si chcela korýtkové sedadlo) - ktoré ponúkajú ozaj dlhú ložnú plochu a zároveň vysokú kvalitu, aj do snehu a na terén (ale sú to aj drahšie kočíky).

Emmaljunga NXT60 Ergo

Emmaljunga NXT60 Flat

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli