Trojkombinácia s polohovateľnou autosedačkou do 2000€ - pre vyšších rodičov, do mesta, na časté cestovanie

Zodpovedané
20. máj 2020

Ahoj,

prosím ťa, vedela by si poradiť. Hľadám kočík, trojkombinácia.

Vajíčko - najlepšie polohovateľné, pretože veľmi často cestujeme tak nech nemusím prekladať zakaždým dieťa do vaničky.
Hlboký - dieťa sa narodí v októbri, teda očakávam, že s fusakom sa zmestí do každej vaničky.
Športiak - nebránim sa ani korýtku - v podstate mi to je jedno, ale určite chcem 4-kolesový. Aby mal dlhšiu striešku (prípadne tam dám clonu), nie úplne mini košík.

Mal by zvládnuť chodníky (nič extra, skôr mesto). Kolieska, do ktorých by sa nezapichovali kamienky, niečo čo by prešlo aj v zime po neupravených chodníkoch.

Tým, že často cestujeme, tak aj kočík budeme nakladať/vykladať. Nemal by byť extra ťažký a nič, čo ma časom omrzí kvôli skladaniu, určite aby sa skladal v celku. Som vysoká (ale zas dosť chudá, tak nech sa zbytočne neťahám s ťažkými kočíkom - 175 cm, 52 kg) - niečo, kde sa nemusím príliš krčiť ku dieťatku.

Na pohľad sa mi páči Bugaboo Fox, ale vanička je pre mňa veľmi nízko (kamarátka ho má, takže som si ho odskúšala, ale na to by som si nezvykla a bol by to pre mňa skôr trest). Pravdepodobne to bude dievčatko, nejaké jemné farby, aj dizajn aby bol pekný.

Dúfam, že kočík vydrží tak do 2 rokov, potom by som už len malý cestovný na občasné použitie.

Ahoj,

2000 eurový rozpočet je v podstate skoro žiadna cenová hranica, keďže tam sa zmestia aj tie ozaj drahé modely. Škoda len, že sú obvykle buď veľké, alebo ťažšie 😀 Každopádne, veľmi pekne to máš popreskúmané, vieš čo chceš a čo nechceš. To je pekné vidieť a uľahčuje to výber ako tebe, tak aj mne. 😉 Tlieskam. Zároveň upozorňujem, že to bude ohraničené.

Začala by som preto od autosedačky, lebo tú budeš najpravdepodobnejšie dokupovať samostatne. Je lepšie si ju tak vybrať aj z hľadiska cenového porovnania, aj z pohľadu, že nedostaneš tú, ktorú ku kočíku rozhodol zostavovateľ kombinácie, teda eshop. Ja osobne odporučím asi najviac Kiddy Evoluna i-size, čo je sedačka asi jediná, ktorú môžeš polohovať nielen mimo auta, ale aj počas cesty. Plus je kvalitná a bezpečná.
Okrem nej, ak chceš mať na výber, cenovo výborná polohovateľná Joie i-Level, ešte aj dobre hodnotená ADAC testami. Obe sadnú na adaptéry typu Maxi-Cosi, takže takmer na každý kočík, keďže tie má dostupné drvivá väčšina modelov.

Ku kočíku. Terén mestský, no s prechodnosťou v zime, to je taký skôr terén, aj keď nie ťažký. Mne osobne príde vhodný Baby Jogger City Premier - skladnosťou a jednoduchým, rýchlym skladaním, všestrannosťou terénov i priestrannosťou a nosnosťou. Ale neviem, či je to dostatočná štýlovka, keďže by si rada pekný kočík. Mne pekný príde, ale je to taká funkčná krása, ja osobne by som asi vybrala najpravdepodobnejšie ten.

Baby Jogger City Premier

Jané Kawai je taký funkčný i pekný kočík, ktorý fajne zložíš.

Jané Kawai

Cybex Priam je zasa model, čo v prvom rade vyzerá dobre - a je aj relevantne funkčný - nie je však najmenší po zložení.

Cybex Priam 3

Spomeniem aj Gesslein FX4 Life.

Gesslein FX4 Life

Z ľahších odporučím asi Stokke Beat, aj keď má svoje mušky a je to najmä mestský kočík - no pre teba ako vysoký, tak aj príjemne ľahký a skladný. Za mňa naozaj dobrá voľba, čo sa kompromisu najmä k váhe a skladnosti + výšky kočíka týka.

Stokke Beat

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli