Tutis Uno 2020, príp. iný nie ťažký kombinovaný kočík do 500/600e, s ktorým si prechádzky konečne užijeme (náš Joie Mytrax hrká na celé sídlisko)

Zodpovedané
9. sep 2020

Ahoj,

po negatívnej skúsenosti s Joie Mytrax hľadám inú alternatívu kočíka. Mám malé novorodeniatko a hľadám dvojkombináciu... potrebujeme priestrannú vaničku na zimu a hlavne niečo, čo nám prejde rozbité chodníky a nebude hrkať na celé sídlisko, a aby to nebola ťažká opacha... a zároveň tak, aby som ho mohla čím skôr objednať a aby bol doma, nakoľko Joie je pre mňa až nepoužiteľný - neviem, či ho reklamovať...

Zaujal ma Tutis Uno, ale nenašla som na neho nejaké recenzie...alebo poradiť niečo iné, do cca 500-600€. Čo sa týka bazárov, to teraz nemám vôbec energiu hľadať a obehávať, takže najlepšie niečo nové... aby sme si prechádzky konečne užili 😊

Ďakujem!

Ahoj,

najskôr by som sa vyjadrila k tvojmu Joie Mytrax. Čo sa hrkania týka, toto je obvykle veľmi jednoducho riešiteľné. Treba do predných kolies (spojov) vložiť tesniace gumičky. S nimi bude jazda omnoho tichšia a možno budeš aj ty spokojnejšia aj bez výmeny kočíka. Skúsila by som jednoznačne začať tým. Ak kočík aj tak bude veľmi hrkať, je to jednoznačne vec na reklamáciu - kočík ohlušujúco hlučný byť nemá a reklamácia to určite bude riešiť.

Joie Mytrax

Poďme ďalej. Tutis Uno je už podľa mňa väčší, neskladnejší kočík a nemám pocit, že kvalitatívne (plus športovoou časťou) si nejak pomôžeš. Tiež čakaj, že s každou klasickou kombináciou bude veľkosť (otočného) sedadla menšia, horšia, čo sa priestoru pre dieťa týka (v porovnaní s neotočným Mytraxom).

Tutis Uno

Skús kuk Lionelo Mari.

Lionelo Mari

Z takých modernejších Baby Design Bueno (ale ten mi už príde ťažší).

Baby Design Bueno

ABC Design Salsa 4 stojí za zmienku.

ABC Design Salsa 4

Diono Quantum ako 2v1 model by mohol, minimálne na začiatok zaujať.

Diono Quantum

A Espiro Only z tých menších.

Espiro Only 2020

V dobrej outletovej cene stojí za zváženie aj Concord Wanderer, ale tam je vanička taká priemerná.

Concord Wanderer

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli