Valco Snap 4 alebo iný športový kočík s dlhšou ložnou plochou (chrbtovou opierkou) do 200e

Zodpovedané
19. jan 2021

Ahoj Eli,

vies mi, prosim ta, poradit, ktory sport. kocik ma podobnu, resp. dlhsiu loznu plochu nez Valco Snap 4? Zhanam kocik pre mojho 2rocneho (budem ho vyuzivat iba na cestu pre starsiu dcerku denne do skolky (peso alebo kombinacia MHD, plus obcas nakupy), ale hlavne mi ide o dlhu loznu plochu. Nech je pod 10 kg, cena do 200 eur, viem, ze za danu sumu kupim max nejaky bazarovy, najviac sa mi paci Baby Jogger Citi Mini GT alebo Zip, ale Zip ma prilis male kolesa, a GT je zas o dost drahsie /aj bazarove/;

viem, ze Britax B-Motion plus ma najdlhsiu loznu plochu aj 100 cm, a Valco a Hauck Sunny maju kratsiu, tak neviem, ci to vyuzijem, ked syn sa bude v nom vozit od 24m do 36m...

Poziadavky:
nosnost nech je 20kg a viac (tie do 15kg nechcem),
nafukovacky nechcem,
kolesa s priemerom 18-25 cm aspon, kedze moje deti sa vozili v Jane Trider Extreme Pro, s priemerom 36 cm a uzasne pneumatiky, aj kvalita, odpruzenie kocika, no uz nam je maly, kedze to je korytkove sedenie...
odpruzenie moze, ale nemusi byt,
na kvalite mi uz az tak nezalezi, kedze ho budem pouzivat len jeden rok (kym starsie dieta nenastupi tiez do skoly)
celkovy design, vzhlad kocika - nepodstatne pre mna

Pozerala som Hauck Sunny, CBX, Valco Snap 4, Joie Literax 4. Nechcem tie "dvojite kolesa" ako pri golfacoch, nechem ani otocne, ani korytkovove sedenie, dlzka striesky tiez pre mna nie je podstatna az tak.

O zlom tazisku pri Valcu viem, ale nejako to prezijem, ak zo vsetkych je aj podla teba to Valco Snap 4 bude to najlepsie... Najviac sa mi paci valco snap 4 trend, ale ten je o dost drahsi a v bazaroch nie je... Skoda, ze nie su recenzie na Hauck Sunny ci CBX.

Budem rada, ak poradis, ale mozes kludne aj nejako verejne, nech aj ine mamicky maju "zoznam" nejakych kocikov, ktore su pre vacsie deticky vhodne.

Rada a dlhe roky studujem recenzie na kociky, je to moja zaluba, aj ked, nekocikujem vela, najviac sa mi paci tvoja Kocikopedia, je to super 🙂
Moc vdaka Eli,
pekny den,
Dominika

Ahoj,

ďakujem pekne za pochvalu.

Čo sa týka dĺžky ložnej plochy, tak Valco Snap ju zasa až tak šialene dlhú nemá. Tak normálne.

Valco Baby Snap 4 Sport

Britax B-Motion 4 Plus ju má o veľa dlhšiu, tak ak ide hlavne o ňu, asi by bol vhodnejšou možnosťou.

Britax B-Motion 4 Plus

Hauck Sunny sú proste len na cestovanie a dieťa, hlavne väčšie, v nich má byť skôr dočasne. Celkovo, priestorovo ho nedoporučím.

Hauck Sunny

Ak fakt neriešiš kvalitu, ale hlavne tú plochu a cenu, odporučím Kinderkraft Grande LX - dĺžkou lôžka reap. priestorom pre dieťa je fakt veľkorysý.

Kinderkraft Grande LX

Mimo toho, Petite&Mars Street je super aj pre veľké dieťa (môj 3 a polročný vojde bez problému).

Petite&Mars Street

Ak Hauck, tak plochou asi poradím len Hauck Rapid 4S.

Hauck Rapid 4S

A ešte spomeniem ABC Design Okini.

ABC Design Okini

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli