Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Valco Snap Ultra Tailormade či Easywalker Mosey+ - do mesta, do lesa i na vynášanie po schodoch?

Zodpovedané
25. mar 2019

Ahoj,

hľadám športový kočík otočný v smere aj v protismere jazdy, ktorý je ľahký (do cca 10 kg) a ľahko sa skladá. Kočík musí zvládnuť rozbité chodníky. Na prechádzky chodím aj do lesa, nielen po meste. Avšak potrebujem ľahký kočík, pretože výťah máme na poschodí. Zvažujem Valco Snap Ultra Tailor Made alebo Easywalker Mosey+.

Výhody Valco: veľká strieška, nízka hmotnosť (8,2 - 9,2 kg v závislosti od kolies), dĺžka lôžka 90 cm, sed je takmer 90°
Nevýhody Valco: nie je odpružený, predáva sa len s penovými kolieskami, takže musím dokúpiť nafukovacie, rúčka nie je polohovateľná

Výhody Easywalker: odpružené zadné kolieska, kolieska sú väčšie a gélové (ako nafukovacie, ale nemôžete dostať defekt), vysúvacia rúčka, dĺžka lôžka až 103 cm, sed v 90° uhle
Nevýhody Easywalker: hmotnosť 10,5 kg, malá strieška, keď dieťatko leží

Pravdupovediac, rozhodla by som sa pre Easywalker, ale tá strieška je pre mňa veľmi veľká nevýhoda. Aj hmotnosť je vyššia, ale to by som ešte prežila. Napadlo mi, že by som si dala striešku ušiť, ale zatiaľ neviem komu a či sa to dá tak, ako by som to chcela. Dá sa kúpiť aj originál slnečná clona. To však nie je ono.

Ktorý je podľa teba lepší? Ak Easywalker, ako doriešiť tu striešku? Alebo máš nejaké iné typy na kočík do max 500 eur?
Ďakujem.

Ahoj!

Easywalker Mosey+ je za mňa jednoznačne lepšou, kvalitnejšou a všestrannejšou možnosťou s fakt dlhou ložnou plochou. Mimo striešky tam nevýhody nevidím, a 10,5 kg je v pomere k typu a výkonu okčíka podľa mňa málo. A teda k strieške - v sede úplne stačí. Jediný problém môže nastať v ľahu, kedy ti môže svietiť v prípade slnka nižšie, alebo veľmi ostrého. Mne osobne nepríde až taká problematicklá, ale rozumiem, že každá máme iné predstavy a potreby. Ja osobne by sombola ok aj s clonou - príde mi to ako dobré riešenie, ale ak ti nevyhovuje:

  • ušiť si striešku možno dať jednoducho, a popýtať sa na to predsa nič nestojí. Skús konvalinku na sashe, alebo pozri koníkovský bazár, a vyhovieť sa dá vždy. Buď predĺžiť jednotlivé sekcie striešky, alebo prirobiť šilt…
  • na Mosey+, ako aj na mnoho modelov iných značiek, vieš pripevniť (aj letnú) striešku z Bugaboo Donkey. Budeš k tomu okrem samotnej striešky potrebovať aj úchyty a prúty (voľne dostupné napríklad v candies alebo vandastore či originál bugaboo stránke).


A p.s. - v eshope predeti somna tento model videla dosť slušné zľavy a tiež vystavené kusy za fakt super ceny. Ušetríš na tú Bugaboo strechu.

Valco Baby Snap Ultra Tailormade s nafukovačkami je dobrou voľbou, ale je to jednoznačne nižšia “trieda” kočíka, ako Easywalker. V teréne by ti mohlo chýbať odpruženie, a ak máš vyššieho muža, tak aj to polohovanie rúčky že tam nie je. Určite to nie je zlý kočík, ale konštrukčne (zvary, pevnosť rámu) mne osobne nepríde ako kočík do lesa.

A čo iné… za mňa, Jané Kendo.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.