Vhodný kombinovaný kočík do 800 eur pre októbrové dieťa - do mesta aj do lesa, a skladný

Zodpovedané
25. aug 2019

Ahoj,

môžem poprosiť radu - aký kočík by ste odporučili pre dieťa narodené koncom októbra. Mal by byť vhodný do mesta, ale i do lesa, a hlavne budeme asi častejšie cestovať - čiže ľahší na nakladanie. S nastaviteľnou výškou rúčky. Aké kolesa sú lepšie - penové, gélove či nafukovacie?

Ideálne aj s kvalitnou autosedačkou, príp. ktorá sa dá pripojiť. Cena tak do 800e?

Ďakujem za tipy.

Ahoj,

začnem odspodu, teda od kolies. Nie je až tak dôležitý materiál - teda, samozrejme, je, ak ty osobne máš nejaké konkrétne požiadavky a preferencie - ale inak skôr ide o celkovú kvalitu (a samozrejme, dosť urobí aj odpruženie a konštrukcia, dizajn kočíka).
Pri požiadavke ľahkého, skladného kočíka mi ale tým pádom vychádzajú skôr kvalitný nenafukovacie kolesá, pretože nafukovačky (a iné pneumatiky, či už penou, alebo gélom plnené) robia kočík hneď o pár kg ťažším.

Prvými, čo mi pri tvojej požiadavke napadli, by bol buď Jané Kendo, alebo o kúsoček väčší Jané Kawai. Práve kvôli dobrým jazdným vlastnostiam a šikovne vymysleným kolesám.

Jané Kendo

Jané Kawai

ABC Design Salsa 4 by bol podľa mňa tiež ok - jedinou nevýhodou by bolo skladanie s oddelenou športovou časťou. Z ťažších, ale relatívne ok skladných zasa Concord Camino (tam zasa riešim to použitie v teréne).

ABC Design Salsa 4

Concord Camino

Ak by si bola ochotná zvážiť aj kombináciu s neotočnou športovou časťou, mojím typom by bol Casualplay LOOPi - v tomto prípade Allroad s obmieňateľnými kolesami.

Casualplay LOOPi Allroad

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli