Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Výber dvojkombinácie okolo 500-800 eur do terénu aj do auta

Zodpovedané
13. mar 2019

Dobrý deň,

pri tomto nekonečnom výbere kočíkov človek nevie, na čo všetko sa má zamerať. Preto vás prosím o odporúčanie kočíka:

  • veľké kolesá vhodné aj do terénu, snehu, parku
  • pre dieťatko narodené v lete - vzdušná strieška, a ak je možné, sklopiteľná jednou rukou
  • ľahko skladateľné do auta, teda nie veľmi ťažký
  • odpruženie, najlepšie dvojité 🙂
  • v cenovej kategórii dvoj kombinácia /bez autosedačky okolo 500-800 eur/
  • sklopiteľná športová časť do úplného ľahu
  • otočná športová časť
  • nastaviteľná rúčka


To je asi všetko čo ma napadlo, aby ten kočík mal... pozerali sme zatiaľ Moon Nuova, ale pri tom veľkom výbere nevieme, ktorým smerom ešte ísť... Ďakujem vopred.

Ahoj,

začnem tebou vybraným modelom - Moon Nuova. Totiž, nie je to zlá možnosť, ale myslím si, že nespĺňa ani ‘ľahko skladateľný do auta’, ani ‘nie veľmi ťažký’. Je to robustný kočík, ktorý ak obvykle niekto vymení, je to práve kvôli váhe a neskladnosti.

Mojou prvou voľbou, pokiaľ by som chcela skladný a ľahký kočík, ktorý ale do istej miery prejde aj terénom, je novinka Jané Kendo. Kombinuje výhody mestských kočíkov s odolnými, odpruženými kolesami s výrazným dezénom, čím spĺňa tvoje požiadavky veľmi slušne, myslím si. Ďalším kandidátom by mohol byť Valco Snap Ultra Tailormade s dokúpenými Sport nafukovacími kolesami, ktorý ti splní takmer všetko okrem odpruženia - ale to v podstate nahradia nafukovacie kolesá, ktoré pružia tak akosi prirodzene. Možnosťou by mohol byť aj Kinderkraft Prime, ktorý spĺňa aj cenu, aj veľké kolesá.

Z drahších je podľa mňa super riešením aj Concord Wanderer, ktorý však za dobrú cenu môžeš zohnať v outlete Kiido. Z ťažších by som zasa pozerala na ABC Design Salsa 4 Air.

Z mestskejších modelov by som sa pozrela na Cybex Balios S, ktorý je takým hybridom mestského kočíka, ktorý obšas prejde aj mierny terén. Celkom prijateľný mi v tejto “medzikategórii” terénno-skladného príde aj Mutsy i2 - pomerne skladný a mestský, ale pritom mierne pruží a prejde aj nejakú tú nerovnosť.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.