Výber športiaku: Oyster 3, Mamas&Papas Occaro, Easywalker Harvey2, Stokke Beat, Cybex Priam?

Zodpovedané
16. jan 2020

Ahoj Eli,

sľubujem, posledná otázka. Skúšala som modely, ktoré si mi poradila pre júnovčiatko - ktoré budem nosiť na tretie poschodie bez výťahu. Pýtala som sa na športové kočíky. Išlo mi hlavne o šikovné skladanie a ľahkosť kočíka.

Zatiaľ najviac mi do ruky sadol Oyster 3, Mamas&Papas Occaro sa mi páči tiež - ten som síce neskúšala, ale vraj je to dosť podobné, len drahšie. Páči sa mi ale aj Harvey2, ten mi tiež celom sadol do ruky - no a niekde vzadu v hlave mam aj Stokke Beat, ten mi inak Easywalker trosku pripomenul. Typická ženská nerozhodnosť sa ukazuje aj v tomto prípade, neviem podľa čoho prísť k finálnemu rozhodnutiu, cenovo je to viac menej podobne.

Ps: Zaujímalo by ma, či sa oplatí investovať, čo sa týka funkčnosti, do Cybex Priam, alebo tam človek platí za značku, ale aj ten prenadherney design 😍

Ďakujem pekne

Ahoj,

je pravda, že typovo je M&P Ocarro podobný Oyster 3-ke, každopádne je to nižší, ale aj trohux luxusnejšie pôsobiaci kočík. Oba sú podľa mňa super, a okrem faktoriu “ten sa mi páči viac” ber do úvahy vašu výšku. A jasné že aj váhu kočíka, keďže nosenie znamená čím ľahší, tým lepšie.

Mamas&Papas Ocarro

Babystyle Oyster 3

Easywalker Harvey2 je super, aj keď nezdá sa mi, že k nemu až tak inklinuješ. Možno menší a ľahší Charley.

Easywalker Harvey2

Easywalker Charley

K Cybex Priam-u - je to skvelý model, ale drahý, drahší než je funkčný. Nie je absolútne zlý, to nechcem povedať - ale máš pravdu v tom, že je to čiastočne značka/dizajn. Výhodou, ktorá by ho mohla nakloniť pre tvoje používanie, je “jazda na dvoch kolesách”, čo ti uľahčí vynášanie, resp. ťahanie kočíka za sebou po schodoch.

Cybex Priam 3

Je to ťažké, lebo všetky sú to dobré voľby. Skús si možno predstaviť to ťahanie, resp. vynášanie po schodoch, zváž si rozpočet, dizajn, a na čom ti najviac záleží (plus terén).

A váhe/vynášateľnosti dávaj vysokú dôležitosť. 😉

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli