Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Výmena Mountain Buggy Nano za Easywalker Buggy XS - oplatí sa? Je EW pohodlnejší?

Zodpovedané
2. júl 2020

Ahoj Eli,

Myslíš, že sa mi oplatí vymieňať Mountain Buggy Nano za Easywalker Buggy XS? Kočík by slúžil pre ročné dieťa, ktoré už v kočíku nespí. Je Easywalker Buggy XS pohodlnejší a vhodný aj na bežné prechádzky?

Ďakujem za odpoveď.

Ahoj,

nepíšeš, či si s tvojím Mountain Buggy Nano spokojná. Ak si, ja osobne by som asi nemenila. Totiž, MB má určite nejaké tie mínusy, ale jazdne a kolesami, a celkovo prepracovaním je to super kočík.

Mountain Buggy Nano

Mountain Buggy Nano je ultraľahký, ultra kompaktný športový kočík. V dvoch krokoch ho dokážeš zložiť na rozmer väčšej tašky. V roku 2015 vyhral okrem iných aj cenu RedDot. Športové sedadlo možno polohovať len čiastočne, preto je vhodné pre samostatne sediace deti. Kočík môžeš od narodenia využívať len s autosedačkou pripojiteľnou pomocou pásov a gumičiek ukrytých pod sedadlom.

Nano má úzku stopu vďaka ktorej je jednoducho ovládateľný i v užších priestoroch. Napriek tomu je však dostatočne pohodlný aj pre väčšie dieťa. Jeho minimalistickosť a pomerne otvorené sedenie ho predurčujú najmä na cestovanie. Množstvo dokúpiteľného príslušenstva však umožňuje kočík využívať aj ako hlavný kočík pre aktívnych rodičov či tých s menším priestorom, no väčšími nárokmi. Na výber máš madlo, zimnú podložku, fusak, lyže na sneh či piesok či pripojiteľnú kolobežku pre staršieho súrodenca.

Easywalker Buggy XS je tiež dobrý, prepracovaný kočík, ale vymieňať ho, ak ti dieťa v kočíku nikdy nespáva, mi až tak veľa zmyslu nedáva. Teda, dávalo by mi, ak si s tvojím Nano nespokojná, alebo by si potrebovala úplný ľah - lebo pre spiace deti by tým pádom EW bol pohodlnejší.

Easywalker Buggy XS

Easywalker Buggy XS je novinkou začiatku roka 2018. Je to luxusný ultraľahký kočík s veľmi kompaktným skladaním, ktoré zvládneš aj jednou rukou. V zloženom stave spĺňa podmienky pre príručnú batožinu do lietadla. Aj rozložený sa s ním zmestíš kamkoľvek vďaka šírke len 44 cm. Malé odpružené kolieska sú na nenáročnom teréne veľmi dobre ovládateľné. Pohodlne polstrované sedadlo s dlhšou chrbtovou opierkou zvládne aj väčšie dieťa. Keďže sa dá polohovať až do ľahu, je vhodné už od narodenia. Naviac k nemu môžeš pomocou adaptérov pripojiť autosedačku, čím vytvoríš praktický cestovný systém.

Ale inak, ak si spokojná, tak nemeň 😉

Myslím si, že Mountain Buggy je značka kvalitná, takže nevidím dôvod ich kočík meniť, teda ak nie si nespoko.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.