Vymeniť Cybex Priam (2017) za Bugaboo Fox? Hľadám ľahší spratnejší model a páči sa mi prídavný stupienok so sedátkom.

Zodpovedané
6. máj 2020

Aktuálne mám doma Cybex Priam (2017) pre 2.5ročneho syna, do ktorého sa ešte v pohode zmestí, ale v septembri príde na svet dalšie bábätko, takže uvažujem, že predám Cybex-a a kúpim niečo skladnejšie. Cybex-a milujem, bola som velmi spokojná, ale máme malé auto a dosť mi vadí, že konštrukcia je tažká a nespratná.

Veľmi sa mi páči Bugaboo Fox, vyzerá byť lahší a šikovnejší ako Cybex, ale bojím sa od korýtkového sedenia, doteraz sme mali klasické.

Aj súrodenecké stupátko plánujem kúpiť a veľké plus pre mňa je, že Bugaboo má aj podsedák k tomu 🙂

Ahoj,

Bugaboo Fox je ľahší model ako tvoj Cybex Priam, ale nie je zase tak moc skladnejší. Aj so sedadlom je to náhodou celkom porovnateľný balíček, a preto zváž, či ti ide skôr iba o váhu kočíka, alebo potrebuješ aj niečo ozaj že menšie. Konštrukcia samotná je ok na uskladnenie.

Bugaboo Fox

Cybex Priam so sedadlom Lux Seat

Čo sa korýtkového sedenia týka, nemyslím, že tam bude problém. Bugaboo sedáky sú pohodlné a dieťatko obvykle nie je s korýtkom spokojné skôr vtedy, ak naň absolútne nie je zvyknuté plus mamina je z neho nervózna. Ak sa s ním stotožníš, myslím si, že naozaj problém mať nebudete.

Kvôli spratnosti odporučím sa zamerať aj na kočíky ešte menšie po zložení. Typovo (a ešte aj nekorýtkové) by sa podľa mňa naozaj zišli modely ako Joolz Hub alebo Stokke Beat. Ich poskladaný rozmer je fakt že podstatne menší - a jazdne sú príjemné.

Joolz Hub

Stokke Beat

A k prídavnému skate-u - za mňa super, ale je nahraditeľný univerzálnymi Lascal Buggyboard Maxi alebo Bumprider, ktorú túto možnosť tiež ponúkajú. Nezabudni, že skejt konštrukciu kočíka dosť zaťažuje a časom oslabuje. A bude ti zavadzať pri chôdzi, a to podstatne - čomu teda ten sedák na skejtíku k tomu moc nepridáva.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli