Za aký otočný, nekorýtkový športový kočík (skôr menší, no terénnejší) vymeniť môj Britax BM4 Plus?

Zodpovedané
5. jún 2020

Ahoj.

Idem si po radu. Mám športový kočík Britax B-Motion 4+, som s ním spokojná - až na to, že sa nedá otočiť do protismeru. Dosť mi to prekáža, lebo mala veľakrát mrnčí, že ma nevidí, a strašne mi vadia tie popruhy, ktorými nastavujem polohu chrbátiku. Dosť ťažko sa to dvíha a veľakrát sa to zasekne - a nedá sa dať do úplného sedu.

Hľadám kočík, ktorý bude mať nafukovacie kolesá (poprípade gélové, ale aby nehrali). Otočný v oboch smeroch. A hlavne, aby bol do úplného ľahu - nie korýtkove sedenie. Kolesá môžu byť aj väčšie, keďže chodíme aj dosť po teréne.

Vieš mi upresniť nejaké značky? Preferujem skôr malé a praktické. Nepáčia sa mi vysoké mohutné. Páčia sa mi niečo ako Kinderkraft, Cybex, Moon, Oyster... A malá bude spávať aj cez zimu v kočíku - tak nech tam zmestím aj fusak.

Ďakujem, Klaudia

Ahoj,

čo sa týka priestoru, tak Britax B-Motion 4 Plus určite neprekonáš nijakým otočným športiakom. Otočné modely budú jednoznačne o čosi ťažšie, a budú aj menej priestranné. Neotočný a otočný model sa v tomto jednoducho nedá porovnať. K tomu, ak má byť do terénu, váha zasa raz pribudne.

Britax B-Motion 4 Plus

Napadol mi, asi ako prvý Emmaljunga NXT60 F (Flat) - ale je to drahý kočík, no spacou plochou porovnateľný. Skúsila by som kuk bazárovú ponuku, či nejaký nenájdeš lacnejšie. Je to skôr menší kočík, nič vysoké.

Emmaljunga NXT60 Flat

Concord Wanderer/Camino mi tiež príde ako dobrý nápad, aj keď najspratnejší nie je.

Concord Wanderer

Concord Camino

Jané Kendo je malý, no aj na nerovnostiach schopný kočík, tak aj na ten kukni.

Jané Kendo

Iné by som menšie no na terén, nejak moc neriešila.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli