Zopa Move vs. Cybex Talos - oplatí sa počkať? Bude stačiť odpruženie Zopy? Aký kombinovaný kočík na dedinu i do mesta?

Zodpovedané
21. sep 2020

Dobrý deň,

mali by sme záujem o kočík s možnosťou trojkombinácie aj na dedinu aj do mesta. Pozerala som Zopa Move s autosedačkou od Cybexu, alebo potom nový Cybex Talos Lux. Myslíte, že sa oplatí počkať na Cybex, alebo splní rovnakú službu ako Zopa? Na Zope sa mi páči skladnosť - tá u Talosu asi nebude až taká dobrá, ale pri ňom sa mi zdá byť zase lepšie odpruženie. Cybex Balios sa mi tiež páči, ale podľa recenzii nie je odpružený čo by mi asi na dedine vadilo.

Ďakujem za pomoc.

Ahoj,

za mňa Cybex Talos nie je skladným modelom. A ak je skladnosť jedna z priorít, tak tento model akurát nebude ten pravý orechový. Okrem toho, nevieme stále, dokedy budeš čakať, tak neviem, či ti mám vôbec odporúčať čakať - je tam priveľa mínusov.

Cybex Talos S Lux 2020

Zopa Move však tiež nie je kočíkom, ktorý by som vyslovene odporučila na dedinu. Ak vyslovene potrebuješ lacnejší a čo najmenší model, tak asi ok. Ale bude tam veľa kompromisov a jazda tvrdšia. Aj sedák rátaj, že bude menší.

Zopa Move

Ja osobne radšej odporučím Joie Versatrax. Príde mi tu vhodnejší, s väčšími kolesami a aj priestrannejší.

Joie Versatrax

Z ešte lacnejších kočíkov kuk možno aj Kinderkraft All Road, ale je to naozaj veľmi cenovo dostupný model, takže tiež nerátaj so zázrakmi (a predné kolesá má tiež také pomenšie).

Kinderkraft All Road

A z drahších (prípadne po bazároch pozri) vhodný all-terrain model by bol taký Emmaljunga NXT60 F, alebo potom korýtkový skvelý model Baby Jogger City Premier.

Emmaljunga NXT60 Flat

Baby Jogger City Premier

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli