Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Je lepší športový kočík Petite&Mars Street alebo Britax B-Agile M?

Zodpovedané
19. mar 2021

Dobrý deň,

hľadám športový kočík. Moja výška je 158 cm a hľadám kočík najmä do mesta. Pozerala som na Petite&Mars Street alebo Britax B-Agile M.

Ktorý by ste mi odporučili vy?

Prípadne môžte poradiť aj iný. No hľadám kočík, ktorý bude nie moc ťažký a mal nosnosť 20 - 25 kg. Plus možnosť predĺženej striešky.

Ďakujem

Dobrý deň,

na základe požiadaviek na kočík, ktoré máte by som sa zamerala určite skôr na Petite Mars Street alebo teda ešte kočík Valco Snap 4. Pri kočíku Street je váha okolo 10 kg, kočík Valco váži len 8 kg.

Petite&Mars Street

Petite&Mars Street je športový kočík s vysokou nosnosťou. Jednou z jeho predností je aj jednoduché zloženie, ktoré zvládneš jednou rukou. Po premenovaní značky Monza získal polohovanie opierky nôh, i rodičovskej rukoväte. Novšie modely tiež spoznáš podľa oblejších, modernejších striešok. Kočík kupuješ v čiernej farbe bez striešky a polstrovania pásov. Doplniť ich treba samostatne dokúpiteľným farebným setom, čím si kočík vieš prispôsobiť. Na výber sú okrem farieb striešok aj materiály. Melange striešky sú hrubšie, neoprénové sú vzdušnejšie so sýtejšími farbami, avšak bez náhľadového okienka. Pre zdolávanie horšieho terénu si môžeš zaobstarať aj set nafukovacích kolies Air (vytvoria Petite&Mars Street Air).

Farebné sety sú dostupné aj v limitovaných edíciách. Po úspechu obľúbenej Heritage v čičmanskom vzore vychádzajú ďalšie farebné fashion edície: Butterfly, Sketch, Heritage Birds, Cherries, Explosion a Chevron. Pre rok 2018 vyšli aj edície Heritage Natural, Sunny Fields a rada striešok Limited 100 so vzormi Delicacy, Enigma, Orchids a Paisley.

Valco Baby Snap 4 Sport

Valco Baby Snap 4 Sport je ultraľahký štvorkolesový športiak s vysokou nosnosťou odvodený od základného Snapu. Model s prívlastkom Sport má oproti nemu terénnejšie nafukovacie kolesá, pre ktoré je o centimeter vyšší, 2x dlhší a o 1,4 kg ťažší. Názov Snap je odvodený od rýchleho spôsobu skladania sedadlom smerom dnu. Modely určené pre západný trh sa odisťujú pred skladaním tlačidlom, vďaka čomu kočík možno zložiť aj jednou rukou, tie naše je potrebné odistiť nadvihnutím páčky.

Neotočné sedadlo je potiahnuté textíliami s jednoduchou údržbou. K jeho základnej čiernej farbe vieš ladiť dokúpiteľné farebné striešky. V sivom prevedení a v prémiovej verzii Tailormade je však k strieške zladený aj poťah sedadla. Chrbtovú opierku možno nakloniť do ľahu dostatočného aj pre menšie bábätká. Od roku 2015 môžeš prispôsobiť aj polohu opierky nôh. Pre komfort novorodenca sú v ponuke aj adaptéry na autosedačku či plnohodnotná hlboká vanička. Namiesto vaničky môžeš tiež použiť vložnú tašku.

Snap 4 Sport vychádza aj v limitovaných edíciách. Za rok 2015 to boli farebné striešky s kockovaním po boku Biela šachovnica či čierna strieška s bielymi a sivými X a O, v roku 2016 mestská City, ružová Flowers či hnedé ulitky Conch. Od roku 2017 má kvietkovaný Eden a modrý pásikavý Fern k strieške zladené aj polstrovanie a poťah madla.

Oba majú predĺženú striešku. Nosnosť kočíka Street je 22 kg, kočík Valco má nosnosť 20 kg.
Za mňa by som teda určite odporučila tieto dva modely kočíkov.