Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako hodnotíš kúpu kočíka Jane rocket pre 2,5 ročné dieťa?

Zodpovedané
14. sep 2021

Ahoj,

zvažujem kúpu kočíka Jane Rocket.

Ako hodnotíš kúpu kočíka jane rocket pre 2,5 ročné dieťa s váhou 16 kg?

Nebude dieťaťu v kočíku tesno?

Už sa veľmi nevozíme, ale rada by som mala niečo skladné a ľahké v prípade potreby.

Ďakujem za odpoveď

Ahoj,

dávala by som si pri tomto type kočíka pozor na krátku chrbtovú opierku - 44 cm. Ľahko sa môže stať, že bude dieťaťu malá. Posaď si dieťa a odmeraj mu chrbátik a hneď uvidíš ako na tom ste. Jane Rocket čo sa týka vhodnosti a to váhovej, tak kočík spĺňa predpoklady na rýchle mestské presuny.

Jané Rocket

Jané Rocket je veľmi ľahký športový kočík s vysokou nosnoťou, no maximálne úsporným skladaním. Zmestí sa nielen do najmenších kufrov áut, ale aj do rozmerov príručnej batožiny. Všetky kolieska sú plne odpružené pre hladšiu jazdu mestom, vzadu vybavené praktickou brzdou aktivovanou i deaktivovanou stlačením. Keďže sedadlo môžeš plne polohovať, dá sa v doplnkovej úlohe využívať už od narodenia. Je pritom dostatočne priestranné aj pre väčšie deti. V letných dňoch oceníš možnosť striešku predĺžiť sieťovaným tienidlom pripnuteľným o detské madlo.

Názov Rocket prebral od staršieho modelu rovnomenného golfového kočíka. Okrem nízkej váhy a skladnosti s ním však nemá nič spoločné.

Skús si ešte pozrieť Easywalker Buggy XS. Je to veľmi ľahký pracant s vysokou nosnosťou, ktorý ponúka pohodlie pre dieťa.

Easywalker Buggy XS

Easywalker Buggy XS je novinkou začiatku roka 2018. Je to luxusný ultraľahký kočík s veľmi kompaktným skladaním, ktoré zvládneš aj jednou rukou. V zloženom stave spĺňa podmienky pre príručnú batožinu do lietadla. Aj rozložený sa s ním zmestíš kamkoľvek vďaka šírke len 44 cm. Malé odpružené kolieska sú na nenáročnom teréne veľmi dobre ovládateľné. Pohodlne polstrované sedadlo s dlhšou chrbtovou opierkou zvládne aj väčšie dieťa. Keďže sa dá polohovať až do ľahu, je vhodné už od narodenia. Naviac k nemu môžeš pomocou adaptérov pripojiť autosedačku, čím vytvoríš praktický cestovný systém.

A určite si kukni aj Elodie Details Mondo, ktorý je vo svojej cestovnej kategórií za mňa top a to pre XXL striešku, skladnosť, priestrannosť a super prenos v podobe vložného rupsaku.

Elodie Details Mondo

Elodie Details Mondo je novinkou plánovanou na apríl 2020. Je to luxusne vyzerajúci, moderný a štýlový športový kočík “cestovných rozmerov”, teda ultimátne vhodný na cestovanie (aj lietadlom ako príručná batožina), prípadne nenáročné mestské použitie. Výhodou je aj vysoká nosnosť sedadla - až 22 kg, a jeho plná polohovateľnosť až do ľahu. A prekvapí aj paparazzi strieška XXL rozmerov - predĺžiteľná rozzipsovaním i šiltom. Okrem prémiových materiálov a finišov typických pre značku (v tomto prípade s textílie dokonca 100% recyklované) je príťažlivou aj možnosť zladiť kočík s ladiacimi doplnkami - dokúpiť ich, vrátane detského madla, treba osobitne.

Držím palce. Nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a môj login, aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie.😉


Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally