Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Akú autosedačku značku Maxi-Cosi vybrať pre dieťatko 9-12 mesiacov?

Zodpovedané
21. jún 2019

Ahoj,
prosim ta, poradis mi s vyberom autosedacky od 9 mesiacov, znacka Maxi-Cosi?

Ahoj!

Od deväť mesiacov… No tu záleží od jednej veci - či ešte stále chceš vajíčko, nakliknuteľné na konštrukciu nejakého kočíka, alebo už “veľkáčsku”, v aute ponechanú autosedačku.

Ak by si stále zvažovala vajíčko, jedinou realistickou možnosťou je za mňa Maxi-Cosi Cabriofix. Dobrá, pohodlná a hlavne fakt priestranná autosedačka kategórie 0+ - vydržíte minimálne do roka, ale pri nepríliš obrovskom dieťatku možno aj do roka a štvrť, roka a pol.

V prípade, že hovoríme už o sedačke väčšej, nezabudni, že v tomto veku je extrémne dôležité, aby ste smerovali v protismere jazdy. Škandinávske krajiny, posadnuté bezpečnosťou detí vo vozidlách, odporúčajú smerovanie dozadu až do štyroch rokov. Z mojej skúsenosti ti poviem, že určite vydržte MINIMÁLNE do roka a pol v protismere. Je to ozaj dôležité a v prípade nehody to jednoznačne stojí za zvýšenú ochranu/záchranu života dieťaťa.

V tejto kategórii ti tak ostávajú len autosedačky s označením i-Size, alebo kategória 0-18 kg. Od Maxi-Cosi je to tým pádom Opal, 2-Way Pearl, alebo MiloFix (stoja plus mínus 200 eur každá). Možnosťou je aj vyššia Maxi-Cosi AxissFix (i-Size) - výborná sedačka, porovnateľná s preslávenou Cybex Sirona, ale teda tiež z tých drahších (okolo 400 eur).


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka

Viac o mne na Youtube: kočíkujem / spievam (kuk aj Spotify), či Instagrame.