Autosedačka pre dieťa do 1 roka - Römer Dualfix M i-Size a padanie hlavičky, čo s tým?

Zodpovedané
23. sep 2019

Dobrý deň,

poprosím Vás o názor na autosedačku Britax Römer Dualfix M i-Size Blue Marble 61-105 cm. My sme ju už kúpili, len nejako malému v nej padá dopredu hlavička, keď zaspí :( Vybrali sme zlú autosedačku? Malý má 7 mesiacov, 9 kg, výšku 75 cm.

Alebo ako by sa dalo zabrániť tomu padaniu hlavičky?

Ahoj,

v autosedačkách detičkám padá hlavička obvykle kvôli sklonu dieťatka, ktorý ale nie je daný len samotnou autosedačkou, ale aj sklonom vašich sedadiel v aute. Aj my sme to tak mali a možnosti riešenia nie je úplne optimálne.
Prvou je tzv. držiak hlavičky, čo ti vedia maminky aj ušiť, dostať to na bazáriku, alebo potom ebay/aliexpress. Foto pridávam pod odpoveďou. Je tu aj možnosť drahších, ako NapUp (https://www.emitex-shop.sk/napup-hlavova-opierk...).

Druhou je nejaká vyrovnávacia vložka/podložka/klin, ktorou, vložením pod sedačku. Ten sklon sedadla zmierniš (videla som aj zrolovaný uterák - ale netvrdím, že je to akurát naj riešenie).

A netráp sa zlým výberom autosedačky. Je pravda, že naj je ju vyskúšať naživo (čo aj silno odporúčam). Ak je to naozaj sedadlovým sklonom ako predpokladám, tak aj iná by to mohla robiť takisto alebo veľmi podobne.

S vekom to bude postupne lepšie. Dieťatko bude vedieť hlávku držať a aj skloniť s menej problémami. Totiž, poslednou, krajnou možnosťou je teoretické vrátenie sedačky (ak je to do 14 dní od zakúpenia, teda ak ste ju kupovali online) a odskúšanie na predajni iných, z ktorých možno nejaká ku sklonu sadne lepšie. Ale bojím sa, že toto môže byť ťažší oriešok - čo sa vracania (zasielania), aj čo sa hľadania a skúšania týka.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute