Autosedačka pre dvojročného, 93cm/19kg syna, ak sa do 9-19 Chicco už nezmestí

Zodpovedané
17. okt 2019

Ahoj.

Potrebovala by som poradiť ohľadom autosedačky. Mám dieťa, ktoré malo teraz len 2 roky, ale má 93 cm a 19 kg. Teraz máme autosedačku Chicco Oasys 1 Evo Isofix 9-18 kg. Ledva ho do nej napcham a pásy už je tiež problém zapnúť. Už sa mu v nej sedí nepohodlne - je mu proste malá.

A tak by som potrebovala poradiť, akú mu kúpiť kým bude môcť ísť do kategórie 15-36. A aké sú podmienky, kedy sa už dieťa môže voziť v autosedačke 15-36kg. Viem, že ešte nie, to je ešte malý na to. A keď už budeme kupovať túto kategóriu, tak jednoznačne Cybex Solution M-Fix. Má ju starší syn a je super priestranná - ale hlavne tá polohovateľná opierka hlavy je na nezaplatenie. Tak by som potrebovala poradiť akú vybrať dovtedy.

Ďakujem za odpoveď

Ahoj,

no teda, to ale máte veľkáča! Dobrá správa tu ale je, že už nie je nízky. Za mňa - prakticky všetky kategórie 9 - 18 kg budú plus mínus rovnaké, čo je teda skôr tá zlá správa.

Ale autosedačky sa skôr než od váhy a veku, po novom správnejšie klasifikujú výškou dieťaťa. A vyššia kategória (od 15 kg cca) začína na 96 cm. To znamená, že už ste skoro ok ísť aj do takej, ak sa už do inej nezmestíte.

Čo by som spravila ja - asi by som riešila autosedačku 9 - 36 kg s pultíkom a teda začala by som s ním. Skúsila by som to vydržať čo najdlhšie a potom len pultík odňala.

Aj Cybexy také a dokonca priestranné, modely ponúkajú - taká Cybex Pallas M-FIX by to vyriešila až do konca obdobia vozenia v autosedačke. Dostupnejšiu Joie Trillo Shield, víťaz testu mimochodom, tiež vidím ako skvelé riešenie (príp. aj Joie Transcend).

Cybex Pallas M-FIX

Popis

Autosedačka Joie Trillo Shield

Autosedačka Joie Trillo Shield je schválená pre použitie v smere jazdy od 9 - 36 kg. Stala sa víťazom testu ADAC 10/2015 pre skupinu 1/2/3.

Autosedačka Joie Transcend

Autosedačka Joie Transcend je schválená pre použitie v smere jazdy od 9 do 36 kg. Spája prvky bezpečia, štýlu a komfortu.

Aby som to zhrnula, som - najmä v tomto prípade - zástancom pultu a veľkosti 9 - 36 kg, pretože žiaľ ste mimo tabuliek a veľkostne kvázi nikam nepatríte (ešte nie, už nie). Vybrať všetky mimi vložky a zväčšiť a - s pultom, či bez pultu - ako to sadne.

Preto som spomenula aj tú Joie - je lacnejšia, nebude ti ľúto, ak sa predsa len rozhodneš vymeniť za tvoju srdcovku Cybex Solution M-fix .

Autosedačka Cybex Solution M-fix

Autosedačka Cybex Solution M-fix je autosedačka kategórie 2/3 (15 až 36 kg).

A ak aj to je moc - podznačka Maxi-Cosi: Safety 1st Ever Safe, čo by na tie vaše tri zvyšné centimetre dočasne mohlo poslúžiť tiež.

Autosedačka Safety 1st Ever Safe

Autosedačka Safety 1st Ever Safe je univerzálna rastúca autosedačka určená pre deti 9 – 36 kg, skupiny 1/2/3.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute