Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Ahoj!

V tomto prechodnom veku, aj keď naj je samozrejme čo najtesnejšie obopínajúca (teda do 18 kg) kategória autosedačiek, mi príde to tvoje uvažovanie v skutočnosti logickejšie. Z 18tkovej autosedačky by ste čoskoro vyrástli, ak teda tvoja dcérka nie je ozaj drobná - preto kategória do 36 kg aj mne v tomto veku pomaly prišla ako vhodnejšia.

V tejto kategórii by som ti silno odporučila pultíkový typ. Sama mám skúsenosti s takým aj takým, a práve tento prechodný vek okolo dvoch rokov, potrebujúc čo najlepšiu ochranu ale pritom dostatok miesta, z tejto funkcie bude benefitovať asi najviac. Pult totiž chráni väčšiu plochu telíčka i zmierňuje náraz, a zároveň je pohodlná (moji sa na pulte hrali, aj si na ňom pospali). Tu by som odporučila víťaza testu Joie Trillo Shield, pultové Cybex-y (napríklad Pallas, alebo predsa len nižšiu kategóriu Juno 2-Fix do 18 kg), alebo aj výborne hodnotený Concord Transformer Pro. Super na nich je, že keď z pultu vyrastie, len ho odložíš a prevlečieš už klasický pás.

Ak by si predsa nechcela pult (niektorí sú jednoducho proti, je to ok), napríklad Advansafix alebo Maxi-Cosi Titan Pro sú výborne hodnotenými aktuálnymi modelmi.