Kvalitná autosedačka pre šesťmesačné dieťa 200-300€ + prenášanie z auta do auta

Zodpovedané
22. okt 2019

Ahoj.

Potrebovala by som poradiť. Mám 6 mesačnú dcérku, máme Britax Romer Baby Safe 0-13, ale dcérka sa mi tam zdá dosť na tesno .. ma 6,8kg a 67cm.

Nemusela by to byt zrovna nejaká ťažká sedačka, keďže ju presúvam z auta do auta a zakaždým ju musím vláčiť z 2 poschodia a potom zasa naspäť hore... ale nie je to podmienka - hlavne aby bola kvalitná, nejako zvládnem odniesť.

Cena tak okolo 200-300€. Chystám sa ju kúpiť tak o mesiac-dva - tak predpokladám, že dcéra už bude sama sedieť.

Ďakujem

Ahoj,

začnem od tvojej autosedačky. Natesno dieťatko celkom aj môže byť - práveže, predstav si prípad nárazu - čím tesnejšie dieťatko je, tým menej ho hodí do strán a obúcha ho. Takže ak vyslovene neplače/netrpí, alebo potom druhý prípad - ak nepretŕča hlavička, čo je znak toho, že z autosedačky vyrástlo - je dieťatko v rámci normy ok.

Pokračujem s “presúvam ju z auta do auta a zakaždým ju musím vláčiť z 2 poschodia a potom zasa naspäť hore”. Rozumiem tomu potom tak, že ešte stále hľadáš vajíčko, áno? Lebo keby sme sa bavili o sedačke väčšej (nie vajíčku), prenášať tie hebedá hore dole a do bytu mi príde také nejaké nereálne - tento typ obvykle rodičia nechávajú v aute, lebo vynášať to, no uf.

Ak teda hovoríme o inej autosedačke a fakt chceš meniť, tak ja osobne odporučím Maxi-Cosi CabrioFix, čo je jedna z najpriestrannejších autosedačiek - vajíčok na trhu. Tam verím, že vydržíte cca do toho roka určite. Často kúpiš dobre aj z bazáru, keďže je to obľúbená značka a typ. Po jednom dieťatku mi to, na tú dobu používania, príde absolútne vhodné.

Autosedačka Maxi-Cosi CabrioFix

Autosedačka Maxi-Cosi CabrioFix je vhodná pre deti od narodenia do 12 mesiacov (0 - 13 kg, do 75 cm).

Ak by si náhodou naozaj myslela väčšiu sedačku (než vajíčko), tak v tom veku (okolo 7 - 8 mesiacov) jednoznačne iba protismernú, teda kategóriu 0 - 18 kg.

Na rýchle presúvanie z auta do auta mi príde najefektívnejší jedine Isofix - s pásmi to trvá dlhšie. Potom sú z tých dostupnejších najlepším kandidátom Joie autosedačky - Joie Every Stage FX, Joie Stages Isofix, prípadne Joie Spin 360 (najnovší typ, fakt super) sú jednoznačne bezpečnými a kvalitnými.

Autosedačka Joie Every Stage FX

Autosedačka Joie Every Stage FX je schválená od narodenia až do 36kg.

Autosedačka Joie Stages Isofix

Autosedačka Joie Stages Isofix je veľmi flexibilná autosedačka od 0 do 25 kg. Výrobca pochádza z Anglicka. Sedačku môžete použiť proti smeru jazdy od 0 do 18 kg a v smere jazdy od 9 do 25 kg.

Autosedačka Joie Spin 360

Autosedačka Joie Spin 360 uľahčí nastupovanie a vystupovanie malého pasažiera a zároveň umožní cestovanie po i proti smeru jazdy.

Maxi-Cosi MiloFix je tiež dobrým kandidátom.

Autosedačka Maxi-Cosi MiloFix

Autosedačka Maxi-Cosi MiloFix je vhodná od 0 do 18 kg. Do 13 kg sa používa proti smeru jazdy, potom sa otočí a používa sa v polohe po smere jazdy.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute