Ako naučiť 29 mesačnú dcérku kŕmiť sa?

Zodpovedané
24. jan 2022

Dobrý deň,

moja 29 mesačná dcérka ešte nevie sama papať. Resp. nemá záujem sama papať. Ked má lepšiu chvíľku, tak chytí lyžičku. Občas sa jej podarí nabrať jedlo a vložiť do úst. Inak ju kŕmime.

Ako ju naučíme kŕmiť sa?

Ďalší problém je, že nechce jesť ovocie a ani zeleninu. Inak prospieva.

Na nočník väčšinou nejde. Iba občas, keď chce kakať. Vždy ju tam musím posadiť ja.

Ako jej môžeme pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

trpezlivo ju tomu učiť. Nechať jej čas, nech sa s jedlom takto hrá aj desiatky minút. Jesť pred ňou, aby videla ako sa správne stoluje.

Čo sa týka ovocia a zeleniny, treba taktiež iba skúšať - rôzne formy podávania (zábavný tanier, kde je ovocie ako keby tvoriace obrázok, inokedy jogurt s ovocím, či ovocné lievance). Batoľatá sú v strave často prieberčivé. Majú svoje overené obľúbené jedlá a nechcú skúšať iné.

Je to obdobie, ktoré prejde, ale treba skúšať rôzne spôsoby ako dcérke ovocie a zeleninu ponúkať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas