Aké vyšetrenia má syn podstúpiť na zistenie, či je alergický?

Zodpovedané
4. feb 2023

Dobrý deň,

môj 2,5-mesačný syn je plne dojčený. Ja mám od narodenia potvrdenú intoleranciu a atopický ekzém.

Ako zistím, či môj syn má alergiu na bielkovinu mlieka?

Resp. či je intolerantný.

Aké vyšetrenia by mal podstúpiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak dobre reaguje na to, že pri plnom dojčení ste vylúčili všetko mliečne zo stravy (dobre reaguje znamená zlepšuje sa ekzém), tak je to "hlavný dôkaz" alergie na BKM. O intoleranciu sa pravdepodobne nejedná. V tomto veku ide skôr o ABKM.

Ako diagnostický test môže byť aj dober protilátok IgE. Nie je nutný, ak je klinicky stav jasný.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas