Prečo syn po návrate z nemocnice v noci záchvatovo kašle?

Zodpovedané
23. mar 2023

Dobrý deň,

môj 2-ročný synček prekonal pred 1,5-týždňom zápal priedušiek, kvôli ktorému sme boli aj 4 dni hospitalizovaní. Po prepustení z nemocnice sme boli na kontrole u jeho pediatričky, ktorá zhodnotila, že dýchanie má už čisté a nech lieky už neberie.

Sme 10 dní doma z nemocnice a synček v noci ešte stále záchvatovo kašle.

Je to po takej dobe ešte v poriadku? Cez deň kašle už naozaj málo, ale noci sú ešte stále horšie. Prekvapuje ma, že kým sme boli v nemocnici, tak v noci nekašla.

Prečo doma v noci kašle?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to bežné, že v noci kašeľ pretrváva dlhšie. Dbajte na pravidelné vetranie - pred spaním a 1x v noci, nekúrte mu v izbičke (čo už asi vzhľadom na poačasie ani nerobíte) a dajte tomu čas.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas