Aká je cena za genetické testy embrya a ktoré chromozómy sú kontrolované?

Zodpovedané
21. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom genetických testov.

Aká je cena za genetické testy embrya a ktoré chromozómy sú kontrolované?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň prajem, existuje veľa genetických ochorení a teda veľa genetických testov. Pravdepodobne myslíte skríningové vyšetrenie PGD A alebo PGS na hrubé chromozómové chyby. Vyšetrujeme všetky chromozómy, teda 46 chromozómov a cena vyšetrenia je 1200 eur. Pri známom ochorení u rodičov sa hľadá priamo dané genetické ochorenie u embrya a cena je podľa typu vyšetrenia.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič