Aké môžu byť príčiny, že sa embryo nezahniezdi?

Zodpovedané
30. máj 2019

Dobrý deň,

v priebehu posledných 12 mesiacov sme podstúpili 3 embryotransfery (1 čerstvý a 2 kryo). Ani jedno embryo sa neujalo.

Na IVF sme išli kvôli malému počtu spermií. Zostalo nám ešte jedno zmrazené embryo. Bojíme sa, že sa to zasa nepodarí. Pred ďalším "pokusom" by sme radi podstúpili nejaké vyšetrenia.

Mohli by ste mi poradiť aké?

Aké môžu byť príčiny, že sa embryo nezahniezdi?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri opakovaných neúspešných KET je možné realizovať genetické vyšetrenie, imunologické vyšetrenie poprípade hysteroskopiu - prezretie dutiny maternice kamerou.

Väčšinou tieto vyšetrenia nezistia problém a je potom vhodné zopakovať embryotransfer.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič