Ako zvýšim šance na úspešné tehotenstvo?

Zodpovedané
17. máj 2019

Dobrý deň,

už skoro rok sa snažím otehotnieť, ale žiaľ neúspešne. Mám už 2 deti, tak som myslela, že to pôjde ľahšie. Asi to bude vekom, keďže budem mať už 40.

Grafy BT si robím poctivo a niektoré sú ukážkové a aj príznaky som už mala. Ale nakoniec to neskončilo dobre.

Môže to byť problém s uhniezdením?

Aj teraz mam graf dobrý. Mám boľavé prsia, vraciam 2 dní, veľké kŕče ako keby pokazený žalúdok. Jem len zdravé jedlá a hlavne jeme všetci to isté a také kŕče mám len ja.

Ako by som zvýšila šance na úspešné tehotenstvo v prípade, ak nie som teraz tehotná?

Ďakujem

Dobrý deň,

vhodné je vyšetrenie AMH, spermiogramu a celiakie.

Vo veku 40 rokov netreba čakať, ale treba to riešiť.

Oslovte gynekológa alebo centrum s požiadavkou na vyšetrenia.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič