Aký je Váš názor na hysteroskopiu?

Zodpovedané
16. sep 2019

Dobrý deň,

už asi dva roky sa s partnerom snažíme o bábo. Všetky testy a vyšetrenia vyšli dobre, no i tak sa nám nedarí. Dvakrát sme skúsili IUI.

Teraz mi doktor povedal, že by rád urobil hysteroskopiu a pozrel sa dovnútra, či je všetko v poriadku.

Aký je Váš názor na hysteroskopiu?

Máme skúsiť ešte pár inseminácii?

Lebo IVF ešte nechcem.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

hysteroskopia je jedno z vyšetrení používaných pri diagnostike sterility.

Ak sú opakované ultrazvukové vyšetrenia v norme, tak hysteroskopia je viac menej pre istotu. Ak sa na ultrazvuku zistí problém, polyp, zrasty a podobne, tak hysteroskopia je potrebná.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič