Aký je Váš názor na Jonášovu metódu?

Zodpovedané
14. máj 2019

Dobrý deň,

zaujíma ma Váš názor ako lekára na Jonášovu metódu, čo sa týka otehotnenia, výberu pohlavia a antikoncepcie. Stretla som sa aj s názorom, že pri nove a splne je najviac prirodzených pôrodov.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

v minulosti sme sa stretávali s rozpismi pohlavných stykov a dátumami kedy plánovať chlapca a kedy dievča.

Bohužiaľ nie je to také jednoduché a fungovalo to iba občas. Niekedy pohlavný styk vychádzal aj na menzes a podobne, takže čisto na Jonášovu metódu by som sa nespoliehal.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič