Chcem druhé dieťa. Ako rozbehnem menštruácia, keď stále kojím?

Zodpovedané
21. sep 2019

Dobrý deň,

už rok kojím a snažím sa dieťa učiť, aby cucal len v noci a na obed. Od začiatku sa xkrát budí na mlieko.

Kedy sa mi spustí menštruácia?

Je možné menštruáciu nejako rozbehnúť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň prajem, je to individuálne. Počas dojčenia niektoré ženy nemajú vôbec menzes, niektoré ju po zopár mesiacoch majú pravidelne. Menštruáciu je možné hormonálne spustiť ale tieto lieky nie sú vhodné počas dojčenia. Možnosťou je pokračovať v dojčení a počkať alebo ukončiť dojčenie. Na ultrazvuku je možné vidieť výšku sliznice a pri vysokej eventuálne spustiť menzes. Pri nízkej sliznici v maternici treba počkať.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič