Majú ženy s PCOS väčšiu šancu potratiť?

Zodpovedané
20. máj 2019

Dobrý deň,

mám PCOS a bez Clostilbegytu 3tbl/deň a Pregnylu neviem otehotnieť. Podarilo sa mi otehotnieť raz, ale asi v 9. týždni došlo k MA. Teraz som opäť tehotná takisto vďaka Clostibegytu, Pregnylu a tentokrát aj IUI.

Som v 10. týždni, ale nemám žiadne výrazné nevoľnosti. Cítim iba únavu a posledné dni sa mi objavujú tlaky, pichnutia v podbrušku. Prsia už citlivé moc nemám.

Akciu srdca sme mali potvrdenú v 7. týždni. Najbližšia kontrola bude v 11. týždni, no ja sa bojím, že sa niečo zle zopakuje.

Majú ženy s PCOS väčšiu šancu potratiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ženy s PCOS a hlavne obezitou majú vyššie riziko tehotenských komplikácií.

Riziko potratu je mierne vyššie pri nedostatočnosti funkcie žltého telieska. Vyššie riziko je u tehotenskej cukrovky a vyššieho tlaku krvi.

Pri PCOS je vhodné dlhodobé užívanie preparátov s inozitolom. Stabilizuje sa tak inzulínový efekt na bunky.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič