Môže byť vegetariánstvo dôvodom neúspešného snaženia sa o dieťa?

Zodpovedané
27. máj 2019

Dobrý deň,

moja budúca švagriná je vegetariánka, chcú mať bábätko a nedarí sa im. Budúci švagor bol tiež vegetarián, ale začal jesť aj mäso. Ona nie, lebo si myslí, že to nemá s tehotenstvom nič spoločné.

Je možné, že sa im nedarí počať bábätko kvôli tomu, že je vegetariánka?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

vegetariánstvo nie je príčinou neplodnosti.

Pokiaľ nie je žena podvýživená, má dostatok vitamínov, tak je to v poriadku.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič