Môže nám pomôcť gél na podporu počatia?

Zodpovedané
17. máj 2019

Dobrý deň,

s manželom sme obidvaja v poriadku a nedarí sa nám otehotnieť. Máme za sebou opakované spermiogramy + moje vyšetrenia v CAR ako priechodnosť, HP, AMH. Ovuláciu si viem odsledovať.

Mám podozrenie, že môj hlien krčka maternice nie je v dostatočnom množstve a kvalite . Deň - dva pred ovuláciou, ak náhodou dáky mám, je skôr konzistenčne ako telové mlieko. Ale väčšinou nezaznamenám žiadny.

Mohlo by pomôcť používanie gélu na podporu počatia?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri vyšetrení PCT sa po pohlavnom styku kontroluje hlien v dobe ovulácie a zisťuje sa priechodnosť spermií hlinenom.

Vyžiadajte si toto vyšetrenie a budete mať istotu.

Gél bez spermicídov môžete používať.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič