Môžem mať anovulačné cykly, keď mám pozitívne ovulačné testy?

Zodpovedané
21. sep 2019

Dobrý deň,

mám pozitívny ovulačný test, ale môj gynekológ tvrdí, že to neznamená, že cyklus je ovulačný. Vraj kým nie je potvrdená z krvi zvýšená hladina progesterónu, tak nie je isté či cyklus bol ovulačný alebo anovulačný.

Aký je potom význam ovulačných testov?

Môžem mať anovulačné cykly, keď mám pozitívne ovulačné testy?

Ďakujem

Dobrý deň,

ovulačné testy a tak isto močové tehotenské testy sú orientačné.

Áno platí, že na ich výsledok sa nemôžete určite spoliehať. Opakovane z praxe sa stáva, že tieto testy ukážu iný výsledok ako je skutočnosť.

Preto pri pochybnostiach je vhodná návšteva u lekára.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič