Môžem otehotnieť, keď mám nepravidelný menzes?

Zodpovedané
28. máj 2019

Dobrý deň,

3 mesiace som užívala Duphaston a teraz po ukončení plánujeme dieťa.

Môžem otehotnieť, keď mám nepravidelný menzes?

Za 3 mesiace som pribrala 5 kg, a to hlavne na bruchu.

Môžem byť tehotná a tak rýchlo priberať, alebo je to spôsobené Duphastonom?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

priberanie je vždy spôsobené nerovnováhou v príjme potravy a vo výdaji energie. Buď je potrebné obmedziť príjem, alebo zvýšiť výdaj.

Pri nepravidelnej menštruácii je dôležité skontrolovať ovuláciu. Preto je vhodná návšteva u gynekológa s kontrolou hormonálneho profilu, ultrazvuku. Podľa výsledkov sa bude zvažovať ďalší postup.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič