Musím zmeniť lieky na liečbu panickej poruchy, keď chcem bábätko?

Zodpovedané
16. sep 2019

Dobrý deň,

užívam Citalopram 20 mg 1 tbl denne a Xanax sr 0,5 1 tbl denne na liečbu panickej poruchy už 5 rokov.

Pri vysadení sa vždy dostavia väčšie ataky. Psychiatrička nevidí problém v braní týchto liekov v prípadnom tehotenstve, nakoľko bábätko chceme. Bez liečby nemôžem byť.

Je nutné zmeniť druh liekov?

Je vhodné kojenie, alebo bude nutné laktáciu zastaviť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak Vám psychiatrička odobrila tieto lieky v tehotenstve, tak je vhodné v nich pokračovať.

Dojčenie sa bude riadiť Vašim psychickým stavom po pôrode, aktuálnou liečbou a pod.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič