Prečo nemám menzes po biochemickom potrate?

Zodpovedané
9. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. Bola som na IVF a neprišla mi menštruácia. IVF nebolo úspešné, tak za tri dni mi po vysadení tabletiek menštruácia došla.

Teraz som bola na KET, ale mala som biochemický potrat. Menštruácia ešte nedošla. Viac ako týždeň mám bolesti ako pred menštruáciou. Občas ma pichá do vaječníkov.

Môžem byť tehotná?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pri biochemickom potrate je pozitívne HCG, takže ste tehotná.

Ak neprišla menštruácia, tak je potrebné kontrolovať hladinu HCG. Ak stúpa, tak je potrebné kontrolovať tehotenstvo. Ak HCG klesá, tak sa po čase dostaví menzes.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič