Znižuje dlhodobé dojčenie šancu počať druhé bábätko?

Zodpovedané
18. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už sa pár mesiacov snažíme o druhé dieťatko. Pri prvom sa to podarilo na prvý šup. Syn má 2 roky aj štvrť. Ešte je stále dojčený.

Menštruáciu mam pravidelnú asi 6 mesiacov. Počúvam rôzne názory, že kvôli dlhodobému dojčeniu sa nám nedarí počať druhé dieťa.

Je na tom niečo pravdy?

Ďakujem

Dobrý deň,

dojčenie má antikoncepčný efekt. Tento efekt je individuálny a závisí od intenzity dojčenia a iných vecí.

Ultrazvukom alebo hormonálne je možné skontrolovať, či máte ovulačné cykly.

Ak máte ovuláciu, tak je možné otehotnieť aj počas dojčenia.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič