Môže ísť manžel SZČO na materskú, zároveň naďalej fakturovať a fyzicky chodiť do práce?

Zodpovedané
26. júl 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom zárobku SZČO počas materskej.

Môže ísť manžel SZČO na materskú, zároveň naďalej fakturovať a fyzicky chodiť do práce?

Ja by som si zrušila rodičovský príspevok z ÚPSVAR, ale zostala by som doma na rodičovskej dovolenke s 27-mesačným synom. Som stále zamestnaná.

Ďakujem

Dobrý deň,

SZČO môže počas poberania materskej podnikať. Sociálna poisťovňa nesleduje príjem.

Sociálna poisťovňa bude kontrolovať a preverovať, či sa otec stará o dieťa. Podmienka starostlivosti nie je splnená, ak je starostlivosť zabezpečovaná inou osobou, napr. matkou.

S prianím pekného dňa,
Lenka