Môžem ísť z obyčajnej PN po výpovedi na rizikovú PN počas tehotenstva?

Zodpovedané
31. mar 2023

Dobrý deň,

k 31.3.2023 mám výpoveď a chcela by som otehotnieť. Od apríla sa zaevidujem na úrad práce a pôjdem na PN.

Ak by som otehotnela, môžem ísť z obyčajnej PN na rizikovú PN počas tehotenstva?

Ďakujem

Dobrý deň,

ochranná lehota po výpovedi je 7 dní od ukončenia pracovného pomeru. Nemocenské dávky - PN platí sociálna poisťovňa. Začiatok PN musí byť do 7 dní od ukončenia pracovného pomeru.

Ak by ste išli na rizikovú PN, že by si pôvodnú PN doktori len medzi sebou presunuli, bude to v poriadku.

Ak by ste mali medzi nimi prestávku, alebo by išlo o zrušenie starej, vystavenie novej PN a ak by ste otehotneli do pol roka od ukončenia nemocenského poistenia, mohli by ste ísť aj na druhú - novú PN z ochrannej lehoty.

S prianím pekného dňa,
Lenka