Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Aký je Váš názor na autosedačku Cybex Pallas M-Fix?

Zodpovedané
7. jan 2020

Dobrý deň,

mám dcéru, ktorá bude mať 9 mesiacov a už samostatne sedí. Ma niečo cez 9 kg a takmer 70 cm. Neviem sa rozhodnúť, či chcem kúpiť autosedačku v smere jazdy alebo v protismere.

Zvažujem kúpu Cybex Pallas M-Fix. Ale tá je len v smere jazdy. Hľadám niečo do 200 EUR a s Isofixom.

Ďakujem

Dobrý deň,

takže - smer vs. protismer.

Tejto téme som sa venovala v odpovedi k predchádzajúcej otázke. Nájdete ju tu: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

K autosedačke Cybex Pallas - okrem toho, že je to sedačka v smere jazdy a má veľké váhové rozpätie, je to pultíková autosedačka, na ktoré som výrazne zmenila názor v poslednej dobe. Napriek tomu, že v ADAC testoch (ktoré testujú na koľajniciach a len PRIAMY čelný náraz) dopadli výborne, EuroNCAP (renomovaná britská firma testujúca autá, ktorá testuje tak ako naozaj zrážka prebieha, nie na koľajniciach a aj ŠIKMÝ čelný náraz) zistil nedostatky týchto autosedačiek - dieťa z autosedačky úplne vyletelo alebo tlak pultíku na brucho bol nad povolené limity. Viac sa dočítate tu: http://www.petsvestek.cz/2016/02/nebezpeci-auto...

Čo sa týka konkrétnych autosedačiek, na isofixovú autosedačku, ktorá by mala zároveň dobré testy je 200 eur bohužiaľ málo. Ak viete zdvihnúť limit aspoň o cca 50 eur, protismerná s isofixom je fajn Joie Spin 360 GT, alebo smerná Britax Römer Safefix plus (Dajú sa na e-shopoch nájsť za cca 249 eur).

Druhou možnosťou je upustiť od isofixu (ktorý nezaručuje bezpečnejšiu autosedačku, len je s ním inštalácia jednoduchšia a predchádza sa tým nesprávnemu pripútaniu autosedačky). Bez isofixu protismernú odporučím Joie Steadi (0-18 kg), prípadne Joie Stages (0-25 kg), v smere Britax Römer KING II LS.


S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute