Aký je Váš názor na autosedačku Cybex Pallas M-Fix?

Zodpovedané
7. jan 2020

Dobrý deň,

mám dcéru, ktorá bude mať 9 mesiacov a už samostatne sedí. Ma niečo cez 9 kg a takmer 70 cm. Neviem sa rozhodnúť, či chcem kúpiť autosedačku v smere jazdy alebo v protismere.

Zvažujem kúpu Cybex Pallas M-Fix. Ale tá je len v smere jazdy. Hľadám niečo do 200 EUR a s Isofixom.

Ďakujem

Dobrý deň,

takže - smer verzus protismer.

Tejto téme som sa venovala v odpovedi k predchádzajúcej otázke. Nájdete ju tu: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

K autosedačke Cybex Solution M-fix 2021 - okrem toho, že je to sedačka v smere jazdy a má veľké váhové rozpätie, je to pultíková autosedačka, na ktoré som výrazne zmenila názor v poslednej dobe. Napriek tomu, že v ADAC testoch (ktoré testujú na koľajniciach a len PRIAMY čelný náraz) dopadli výborne, EuroNCAP (renomovaná britská firma testujúca autá, ktorá testuje tak ako naozaj zrážka prebieha, nie na koľajniciach a aj ŠIKMÝ čelný náraz) zistil nedostatky týchto autosedačiek - dieťa z autosedačky úplne vyletelo alebo tlak pultíku na brucho bol nad povolené limity. Viac sa dočítate tu: http://www.petsvestek.cz/2016/02/nebezpeci-auto...

Čo sa týka konkrétnych autosedačiek, na isofixovú autosedačku, ktorá by mala zároveň dobré testy je 200 eur bohužiaľ málo. Ak viete zdvihnúť limit aspoň o cca 50 eur, protismerná s Isofixom je fajn Joie Spin 360 GT, alebo smerná Britax-Römer Safefix plus.

Autosedačka Joie Spin 360 GT

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie Spin 360 GT je pre deti od narodenia do 18 kg. Je možné ju používať po i proti smeru jazdy. Upevnenie pomocou Isofixu.

Autosedačka Britax Römer Safefix plus

Autosedačka Britax Römer Safefix plus je testovaná podľa noriem Európskej únie.

Druhou možnosťou je upustiť od isofixu (ktorý nezaručuje bezpečnejšiu autosedačku, len je s ním inštalácia jednoduchšia a predchádza sa tým nesprávnemu pripútaniu autosedačky). Bez Isofixu protismernú odporučím Joie Steadi (0 - 18 kg), prípadne Joie Stages (0 - 25 kg), v smere Britax-Römer KING II LS Black Edition.

Autosedačka Joie Steadi

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie Steadi umožňuje voziť dieťa dlhšie proti smeru jazdy a zvyšuje jeho bezpečnosť v ranom veku. Patrí do skupiny 0 + / 1.

Autosedačka Joie Stages

Autosedačka Joie Stages je veľmi flexibilná autosedačka od 0 do 25 kg. Výrobca pochádza z Anglicka. Sedačku môžete použiť proti smeru jazdy od 0 do 18 kg a v smere jazdy od 9 do 25 kg.
Je tu možnosť dokúpenia isofixovej základne. Autosedačka má špeciálne oceľové výstuže zabudované vnútri plastovej škrupiny pre väčšiu odolnosť.

Britax Römer King II LS Black Series

Autosedačka Britax Römer King II LS Black Series má unikátny svetelný a akustický indikátor pásov, ktorý pomôže správne pripútať dieťa. Pás je nastaviteľný jedným zatiahnutím.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute